„Stavbu zahájíme v příštím roce a hotovo má být v roce 2024. Věřím také, že se nám do konce roku 2021 podaří připravit i obchvat Hořesedel a Hořoviček,“ představil nejbližší plány na dobudování dálnice D6 generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

Vybudováním přeložky u Krupé dojde k odlehčení dopravy v obci, jejíž jižní částí stávající silnice I/6 přímo prochází. Součástí nového dálničního úseku bude jedna mimoúrovňová křižovatka (Krupá), která řeší křížení dálnice se silnicí II/229, ale také mosty přes Červený potok, polní cestu a železniční trať. Komunikace bude rovněž vedena po více než 800 metrů dlouhé estakádě.

Řidiči se již na konci listopadu dočkali vylepšení silničního spojení, když byly zprovozněny dva dohromady bezmála deset kilometrů dlouhé úseky mezi Novým Strašecím a Krušovicemi. Po přeložce Krupá se ještě v roce 2021 bude pokračovat dalšími dvěma úseky – přeložka Hořesedel (9,2 km) a obchvat Hořoviček (5,2km). Oba úseky mají být zprovozněny rovněž v roce 2024.