Ještě před lety to byl docela kolorit. Když chtěl řidič zaparkovat na Husově náměstí, mohl se spolehnout, že zejména v dopravní špičce nenajde volné místo a na výjezdu uvízne v koloně. Ty se o vánočních svátcích táhly i přes celé náměstí. „Myslím, že se situace dost zlepšila. Horší je parkování ve čtvrtek, kdy jsou tu trhy. Ale jinak dojíždím pravidelně k lékaři a musím říci, že se mi po změně nestalo, že bych nezaparkoval,” řekl Deníku Václav Pokorný.

Automobilů v centru města skutečně oproti minulým rokům ubylo. Zatímco v roce 2015 vjelo na Husovo náměstí zhruba 507 tisíc aut, o rok později to už bylo zhruba 548 tisíc vozidel a v roce 2019 projelo vjezdovými závorami téměř 428 tisíc automobilů.

Za parkovné město v loňském roce utržilo částku 5,48 milionů korun. „Náklady na provoz včetně oprav parkovacího systému činily v loňském roce 1, 32 milionů korun,” doplnil informace mluvčí radnice Jiří Cafourek.

Ačkoliv někteří řidiči by uvítali zlevnění, vedení radnice podle mluvčího zásadní změny neplánuje. Zatím ani nedošlo k posunu v platbě parkovného například pomocí SMS, či takzvané QR kódu. Nabídky od firem radní odmítli například kvůli finanční náročnosti či komfortu.