Chrášťany -  Památku svého rodáka, četnického strážmistra Josefa Falbera uctili obyvatelé Chrášťan spolu 
s členy spolku, četníky Praporu SOS Falknov nad Ohří. Za doprovodu čestné stráže květiny na hrob rodáka položily starostka Chrášťan Jana Tlapáková a členky Masarykova svazu žen. Po krátkém připomenutí osoby Josefa Falbera, zpěvu československé státní hymny a minutě ticha členové čestné stráže vypálili tři čestné salvy. Četníci z Praporu SOS Falknov nad Ohří jezdí do Chrášťan už pravidelně. Poprvé v roce 2011.

„Tehdy člen tehdejšího Klubu 1938 – Četnická stanice Habersbirk, dnes Spolek Prapor SOS Falknov nad Ohří Vladimír Bružeňák nás zkontaktoval, zda bychom neměli zájem účastnit se pietního aktu a přednášky o Josefu Falberovi a událostech kolem roku 1938. Od té doby se setkáváme každoročně, četníci svými scénkami z četnického života doplňují program při pořádání poutě v obci a každoročně pořádají také setkání na hřbitově," uvedla Jana Tlapáková. Po roce 2000 byl hrob opraven. Nyní ho udržuje obec. Ale místní na Josefa Fabera nikdy nezapomněli a vzpomínají na něj stále, protože na hrobě se často objeví kytička či zapálená svíčka. Četnický strážmistr Josef Falber z Chrášťan není jediným, kterého členové Stráže obrany státu Falknov nad Ohří objevili a pravidelně osmadvacátého října uctívají jeho památku. Je jich několik.

Vladimír Bružeňák, člen tohoto spolku, se totiž zabývá událostmi v západních Čechách v roce 1938. Mimo jiné i krvavou událostí na Bublavě, kde právě padl Josef Falber. „Hledali jsme hroby padlých z této doby. Shodou okolností starostka Jana Tlapáková chtěla v obci zviditelnit tohoto rodáka, takže jsme se sešli na stejném tématu a domluvili jsme přednášku v místní škole a pietní akt," uvedl Leopold Vlk, předseda spolku Stráže obrany státu Falknov nad Ohří.
Z Chrášťan ten den pokračovali prvorepublikoví četníci do Tmaně u Berouna na hrob desátníka aspiranta Krbce, který padl v září 1938 v Krajkové.
Členové spolku i dále pátrají po historických událostech této doby. „Myslíme si, že je důležité tyto události připomínat, aby lidé věděli, v jaké době žijeme a vážili si toho. Čím více jezdíme po republice a předvádíme bojové ukázky, uvědomujeme si, že to tenkrát nebylo jednoduché a vážíme si doby v jaké žijeme. Snažíme se lidi vést k tomu, aby k těmto událostem nikdy nedošlo," uzavřel Leopold Vlk.