Podle mluvčí rakovnické radnice Kateřiny Hradilové by platební terminály měly být instalovány do konce prázdnin. „Nyní se řešil s bankou jejich pronájem, jednali jsme o podmínkách provozu. Už jsou objednané a čekáme na jejich dodání, během srpna by měly fungovat, o přesném termínu budeme občany informovat. Měly by být na občankách, cestovních pasech, matrice, živnostenském oddělení, zkrátka tam, kde je možnost platby,“ vysvětlila Hradilová.

Ilustrační fotografie.
Neznámý zloděj v Pustovětech pokácel a ukradl téměř třicet stromů

Ve hře byla původně i varianta jednoho centrálního platbomatu, jako je na odboru dopravy. „Tuto možnost jsme řešili, ale pak jsme vyhodnotili, že pro občany bude jednodušší platit přímo na přepážkách, aby nemuseli nikam chodit. Nově budou budou moci zaplatit jak hotově, tak kartou,“ potvrdil starosta města Luděk Štíbr.

Centrální pokladna, která se nachází v budově radnice, zůstane i nadále zachována. „Spousta lidí stále platí hotově a peníze se poté odnášejí právě do pokladny, kde se dávají dohromady,“ připomněla Hradilová.

Ze čtvrtého ročníku Freestyle Battle na workoutovém hřišti v Čermákových sadech v Rakovníku.
Podívejte se: Čtvrtý ročník Freestyle Battle nabídl opět obdivuhodné výkony

Rakovnická radnice také nově zavedla rezervační systém na správním odboru, kde se vyřizují občanské průkazy a cestovní pasy. Dosud byl rezervační systém pouze na odboru dopravy, a to od předloňského roku. Vedení města tím tehdy reagovalo na dlouhé fronty, které se tvořily v době úředních hodin. Docházelo k tomu mimo jiné i proto, že do Rakovníka jezdili vyřizovat své záležitosti řidiči například i z Berounska a Kladenska. Jak už před časem informovala Hradilová, občané si na rezervační systém zvykli a fronty zmizely.