Scanner například občas nenačítal poznávací značky, vše pak vyvrcholilo nefunkčností výjezdových závor. „Závory si v podstatě dělaly, co chtěly. Řešili jsme to s dodavatelskou firmou AS Parking, podle níž byl na stávající závory příliš velký provoz. A tak v rámci záruky a dobrých vztahů s městem nainstalovala zdarma novou generaci závor pro vysokozátěžový provoz. Nový model by měl být lepší a výkonnější,“ uvedl jednatel společnosti Údržba městských komunikací Rakovník Dušan Godeša.

Dodavatelská firma, která v rámci záruky demontovala starý systém, umístila na jeho místě nové závory i s počítačem a SSD diskem.

Modernizovaný systém s pěti parkovacími automaty město zavedlo před třemi lety, kdy z výjezdu Žižkova náměstí zmizely výběrčí budky. Náklady tehdy přesáhly pět milionů korun. Jak pronesl starosta města Luděk Štíbr, s novým parkovacím systémem vyjma jeho technických nedostatků jinak panuje na radnici spokojenost.

„Systém si sedl. Občané i návštěvníci si za ty tři roky již zvykli a nespokojenost ustála. Myslím si, že lidé pochopili, že bez této regulace by se na náměstí v podstatě nedalo pohybovat. Systém regulaci provozu na náměstí splňuje a pokud bude fungovat i technicky, bude vše v pořádku,“ doplnil Luděk Štíbr.