Za rakovnickou pobočku celorepublikové organizace Včelí stráž popsal Jiří Cafourek: „Konkrétně 24. až 28. června se sjedou do Machova mlýna u Čisté. Uskuteční se zde celostátní setkání kroužků včelařské mládeže." Počítá se s účastí zhruba dvou stovek dětí.
Akce se koná pod záštitou Ministerstva zemědělství České republiky. „Záštitu převzal ministr školství Marcel Chládek, který dokonce slíbil, že se za námi přijede podívat," dodal Jiří Cafourek.

Husovo náměstí v Rakovníku by mělo už měsíc předtím, v květnu, patřit Medobraní. S nápadem přišly děti z kroužku RAKOvčelaříci a jejich zřizovatel, Včelí stráž Rakovník. „Chtěli bychom veřejnost seznámit nejen s naší činností, ale také s tím, jak jsou včely pro přírodu a lidi důležité," uvedl Cafourek.

Dle Jiřího Cafourka včel kriticky ubývá. Důvodem jsou nemoci i teplá zima, která jen nahrává parazitům, kteří včely napadají. „I proto chceme, aby se informace o včelách dostaly mezi širší veřejnost, zejména pak mezi děti, které jsou pro včely a včelaře nadějí v pokračování včelaření v Čechách," zdůraznil Jiří Cafourek .

Největší akcí, která byla na téma včelaření přímo v Rakovníku uspořádána, byl celodenní komponovaný program Medové Vánoce.
Uskutečnil se v budově gymnázia a jeho hostem byl uznávaný včelařský odborník Dalibor Titěra.