Kromě toho se budou moci obyvatelé prostřednictvím on-line formuláře obrátit na starostu obce či města, ale také na policisty, a to i anonymně.

„Město v rámci spolupráce uhradí doménu a hosting v částce do tři a půl tisíce korun a také bude naplňovat informace z činnosti městské policie cestou pověřených pracovníků," informovala Andrea Strnadová, mluvčí rakovnické radnice.

Jenže. Zatímco především mladší generace toto vítá, a to i vzhledem k možnosti zobrazení webové stránky defakto kdekoliv pomocí chytrých telefonů, ti starší to jako přínos nevidí. „Statistiky a pátrání se dozvím z novin nebo rádia a na silnici se řídím dopravními značkami, ne informacemi, že se tady stává dost nehod. Je zapotřebí více policistů v terénu, ne psát zprávy na internet," reagoval na dotaz Rakovnického deníku Kamil Novák.

„Já si to nemyslím. V dnešní době jsou hojně využívané nejrůznější aplikace, které upozorňují řidiče na situace na silnicích. Myslím, že to má smysl. Otázkou ovšem je, jak to bude aktualizované. Řada dobrých stránek skončila právě na špatné aktualizaci," sdělil pro změnu Jan Chytrý z Rakovníka.

V tuto chvíli již webová stránka projektu s názvem Bezpečné Rakovnicko funguje, ovšem v jakémsi prvotním provozu, jelikož zde zatím nenajdete žádné ze slibovaných informací.