V pořadí již 9. ročník tradiční mezirezortní střelecké soutěže na policejní střelnici v katastru obce Ruda přilákal nejen k soutěžnímu klání, ale i k přátelskému setkání zástupce policejních útvarů ale i dalších složek Integrovaného záchranného systému a institucí.

Soutěž

Kromě policistů rakovnických Územních odborů se soutěže zúčastnili zástupci Letecké služby Policie ČR, Střední policejní školy Praha, Útvaru odhalování organizovaného zločinu, 152. ženijního praporu Armády ČR - Rakovník, Aktivních záloh Armády ČR, Vězeňské služby - útvaru Oráčov, Hasičského záchranného sboru a další jednotlivci, vysloužilí vojáci a policisté, členové sportovních klubů a příznivci sportovní střelby. Soutěže se zúčastnilo celkem 100 účastníků, včetně policistek a příslušnic armády z toho bylo 70 soutěžících.

Soutěž se skládala ze dvou disciplin a to střelba ze služební pistole vz. CZ 75 D Compact na mezinárodní pistolový terč ze vzdálenosti 25 m a střelba ze samopalu vz. 58 vstoje na terč - nekrytě ležící figura s kruhy na vzdálenost 100 m.

Setkání

Kromě hodnotných sportovních zážitků měli účastníci soutěže možnost si pobesedovat a vyměnit zkušenosti z práce v ozbrojených složkách. Tím dochází rovněž k navázání přátelských vztahů a mnohem užším vazbám a následné kvalitní součinnosti při práci a společných zásazích a akcích v terénu a na místech mimořádných událostí. Účastníkům soutěže byly rovněž zástupci renomovaných zbrojovek předvedeny nejmodernější ruční palné zbraně, jejichž využití v řadách naší armády a policie lze v budoucnu předpokládat.

Celé toto sportovní setkání bylo provázeno velmi přátelskou atmosférou, které skvěle ladilo s atmosférou doznívajících Vánočních svátků a nadcházejícího Nového roku.

Výsledky

Kategorie mladší profesionál (do 40 let)
1.) pprap. Martin Budínský Policie ČR- Obvodní oddělení Rakovník
2.) npor. Jiří Horehleď 152. ženijní prapor Armády ČR - Rakovník
3.) por. Milan Hornof Policie ČR - Služba kriminální policie a vyšetřování Rakovník

Kategorie starší profesionál (nad 40 let)
1.) pprap. Václav Richter - Letecká služba Policie ČR
2.) plk. Jaroslav Pekař - Krajské vojenské velitelství Praha
3.) nprap. Antonín Kubička Policie ČR - Skupina služební přípravy Rakovník

Kategorie hosté - neprofesionálové
1.) Rudolf Rom
2.) Bohumil Kapoun
3.) Petr Konečný

Soutěž družstev:
1.) Aktivní zálohy Armády ČR
2.) 152. ženijní prapor Armády ČR - Rakovník
3.) Střední policejní škola MV Praha

AUTOR: RENÉ ČERNÝ