„V pondělí tu bylo skoro plno, pouze jeden, dva stoly byly průběžně prázdné. Bylo vidět, že to lidem chybí. Chodili většinou ti, kteří sem zavítali i v době lockdownu k výdejovému okénku, ale potkával jsem tu i ty, kteří byli obezřetní a po městě i mimo něj chodili pořád s rouškami,“ povšiml si provozní Ondřej Kinkal.

Úterní den byl po prvotním natěšení o něco slabší, přesto Ondřej Kinkal především o víkendu očekává velký nával. A také až bude lepší počasí. „Máme to postavené na zahrádce, lidi sem kvůli ní vysloveně chodí, v létě jich je většina venku, takže jejich znovuotevření má pro nás mnohem větší význam, než kdyby povolili vnitřní posezení,“ konstatoval provozní pecínovské hospody.

Podle něj bylo v době lockdownu velmi důležité, že Růžku jako jednomu z mála novostrašeckých hospod fungovaly rozvozy. „Lidé o nás pořád věděli. Někomu se třeba nechtělo ven, tak jsme mu jídlo rozvezli a pak se objevil i u výdejového okénka. To, že jsme udrželi kontakt s lidmi bylo důležitější spíš než finančně hlavně psychicky. Přece jen obrat během zimy zase tak velký nebyl,“ pronesl Kinkal, který uzavření hospody využil k rekonstrukci chodby a především toalet.

Pecínovský Růžek bude letos hostit několik akcí, v říjnu zde vystoupí Záviš, účast přislíbila také Radůza s kapelou, nejbližší společenskou událostí budou tradiční Máje, které se uskuteční 28. a 29. května. Pořádá je spolek Přátelé Pecínova, v pátek se bude kolem 19. hodiny vztyčovat nový král, v sobotu se uskuteční průvod obcí. „Letos se bude sundavat starý král, který nám tu vydržel celý rok. V sobotu nám bude hrát opět živá kapela, svobodní mládenci budou tančit se svobodnými dívkami, průvod bude kolem půl čtvrté,“ přiblížil Kinkal.