Šachisté usedli za šachovnice podle tabulky. Zahráli si každý s každým. Další pravidla si dohodli na místě. Tentokrát si zahrálo sedm účastníků, takže si zahráli dvacet minut v jednom kole. Další pravidla zněla: Pokud podruhé přehlédne šach, prohrál. Pokud někomu zbyly figurky, se kterými nemohl dál hrát, tak je remíza. Sáhnuto – táhnuto (pokud někdo sáhne na figurku, jako by táhl). Podpořit své kolegy přijeli také hráči z Lán a ze Stochova i Rakovníka. Zdeněk Brada v současné době hraje za Šachový klub Rakovník. Dříve vedl Šachový klub v Novém Strašecí. Po rozpadu klubu přešel do Rakovníka.

Schází se v restauraci Texas, občas jedou na Stochov. Královskou hru v šachy ho naučil jeho otec v šesti letech. Je to podle něj moc hezká, klidná hra. A dá se hrát i doma o samotě, a to podle knížky.

„Tam si hledám různé šachové partie různých mistrů. Dříve jsem sledoval šachy i v televizi. Jenže teď už tam žádné partie nedávají," posteskl si Brada.
Šachový turnaj si nenechal ujít Jan Tichý. S hrou začal asi v deseti letech. Teď už šachy hraje, dalo by se říci, jen rekreačně, ale dříve reprezentoval Šachový klub SK Kladno. V regionální soutěži vyhrál několik partií.

„Je to hodně pestrá hra. Musíte při ní logicky myslet. A když už se do toho dostanete, chcete se už jenom zlepšovat," zkonstatoval Jan Tichý.

Výsledky:

1. Jiří Kabát Stochov
2. Kohár Nové Strašecí
3. Martin Pucholt Lány
4. Žáček Stochov
5. Koblic Lány
6. Zdeněk Brada Nové Strašecí
7. Jan Tichý Nové Strašecí