„Pozitivní ohlasy veřejnosti, a především ta okolnost, že bál bavil a zabavil i všechny organizátory a junácké činovníky, vedly k tomu, že padlo jasné rozhodnutí. Ples uspořádáme v roce 2016 znovu," vysvětloval Jiří Verner, vedoucí střediska Mušketýři. Jaký byl a jaký bude skautský ples?

Pořadatelé se v „zábavním výboru" shodli na tom, že se budou řídit jasnou formulí: V jednoduchosti je síla. Proto na skautském plese nečekejte vyzývavě oblečené tanečnice či cvičenky předvádějící své umění v exotických rytmech, bláznivá půlnoční překvapení, na pódiu nepotkáte ani žádnou zpívající hvězdu přesahující formát Nového Strašecí.

„Naopak se můžete znovu těšit na vystoupení domácího souboru Čtyřlístek, soutěživí opět mohou změřit své síly v dovednostní štafetě, bude možno pokusit štěstí během losování hlavních cen tomboly. Vrcholem akce jistě bude půlnoční čumba, kterou čtenáři možná pamatují z dříve pořádaných plesů," vypočítával body programu Jiří Verner.

Tanečníky doprovodí klasickými i latinsko-americkými melodiemi berounská kapela Karavel. Ples není diskotékou, návštěvníci budou mít řadu příležitostí ukázat své dovednosti v párových tancích, jak se na takové „tancovačce" sluší.

Návštěvníci se ale podle Jiřího Vernera nemusí bát, že by některé kroky neznali. Na repertoáru orchestru jsou tance, které jistě pamatují ze svých tanečních lekcí – polky, valčíky, waltzy, tanečníci jistě zavítají na parket i při tangu, cha-cha či rumbě. Tato zpráva jistě neunikne pozornosti ani těm, jež navštěvují taneční kurzy pro dospělé pořádané v našem městě a všem divákům oblíbené televizní soutěže.

„Nakonec bych rád zodpověděl otázku, kterou jsem již z několika stran zaslechl. „Máme si snad brát na ples nějaký zálesácký úbor nebo shánět skautský kroj?" Nikoliv! Skautský ples je akcí pořádanou pro širokou veřejnost, přijďte proto na slavnostní večer oděni podle běžných zvyklostí, tedy páni v obleku doplněným vázankou nebo motýlkem, dámy v odpovídajících róbách," pozval na ples všechny za junácké středisko Mušketýři Nové Strašecí Jiří Verner.