Senečtí chlapi se s Lubenskými pořád hecovali, že udělat přírodní led přece nedá takovou práci a i v dnešních podmínkách to jde. Až loni v Senci vzniklo kolem Nového roku kluziště na hřišti. Vzniklo pak i v Lubné na místě bývalého stadionu. Jenže loni se bruslilo asi tři dny. „Ale i ty tři dny stály zato. Letos se bude, doufejme, bruslit déle, i když hlásí oblevu, ale tady je stín. Myšlenka udělat přírodní led už je tady ve vsi několik let. Až loni se to povedlo dotáhnout do konce," vysvětloval starosta Pavel Soukup.

Parta nadšenců kolem Jardy Šnobla se sešla v pátek a začali polévat budoucí ledovou plochu. Od té doby se ve stříkání střídali každé dvě hodiny, i v noci nebo když přijedou z odpolední. Poprvé se tu bruslilo v sobotu.

Už loni obecní úřad připravil technické zázemí, vývod vody u plochy. Naposledy se v Lubné bruslilo podle vzpomínek místních asi před dvaceti lety. Ještě před tím bylo zázemí v dnes již opraveném domku. Kolem kluziště stály mantinely, které se po zimě uklízely. Na okrese spolu s Lubnou hrálo několik hokejových „mančaftů".
„Postupně se chceme k tomu vrátit. Jestli to vyjde, už v příštím roce bychom chtěli postavit na hřišti mantinely," plánoval starosta Pavel Soukup.

Podle něj má bruslení na kluzišti jednu obrovskou výhodu. „Děti nemusí bruslit na rybníku a rodiče se o ně nemusí bát, že někam spadnou. Hřiště je uprostřed vsi, snadno přístupné," zkonstatoval Pavel Soukup.