Fasáda v kombinaci dřeva, skla a hliníku, konkrétní barevný odstín, hotová tobogánová věž včetně tobogánového tubusu.

Takový pohled by se měl Rakovničanům naskytnout před vánočními svátky při procházce kolem budovy budoucího menšího aquaparku v Rakovníku u autobusového nádraží.

„Mělo by to být takto hotové, je to naše představa. Chceme mít budovou před blížící se zimou kompletně uzavřenou. Následně pak budou pokračovat veškeré práce uvnitř objektu,“ představil plán pokračování stavby technický dozorce Antonín Poc a jedním dechem pokračoval: „Dokončují se práce na střeše, začíná se instalovat vatové zateplení, které nesmí být odkryté. Stejně tak by měla být kompletně připravená tobogánová věž.“

V současné době je sice stavba podle Antonína Poce ve fázi hrubé stavby, nicméně veškeré možné větší komplikace jsou již snad vyřešeny.

„Jedná se o rekonstrukci, takže je stále možné, že se přijde na něco, co je v rozporu s dokumentací, s čím se zkrátka počítat v projektu nemohlo. To hlavní je ale snad již za námi a nějaké větší komplikace se už neočekávají. Připomínám, jedná se o rekonstrukci a vše je ve fázi hrubé stavby, “ připomněl Antonín Poc.

Stejně jako drtivá většina stavebních firem i ta rekonstruující rakovnický plavecký bazén se potýká s celorepublikovým problémem – nedostatkem dělníků. Ti jsou nedostatkovým zbožím. Harmonogram to ale podle bezpečnostního technika stavby Antonína Poce nenaruší.

„Práce pokračují podle harmonogramu. Rozhodně nehrozí žádné zdržení v rámci měsíců,“ ujistil Rakovničany Antonín Poc a pokračoval: „Stále řešíme problém s nedostatkem dělníků, ti nejsou a chybí tu. Místo třiceti jich je například k dispozici deset. Zhotovitel si s tím snaží poradit, fatální zpoždění nehrozí. Vše podstatné už je vyřešené.“

V současné době jsou v budově aquaparku hotové veškeré ocelové konstrukce, a to včetně brouzdaliště, dětského bazénu, divoké řeky, ale také vířivek a dalších věcí. Už se také instalují rozvody vody. Položená je také kanalizace pod podlahami v suterénu. "Podlahy jsme nakonec museli udělat nové včetně hydroizolace. Stejně tak se nyní dodělává svislá hydroizolace, tedy ta na stěnách,“ doplnil informace Antonín Poc. Objekt je také staticky zajištěn, původní sloupy byly dostatečně obetonovány a vyztuženy. Zedníci už staví jednotlivé příčky.

Celkovou rekonstrukci bazénu s přestavbou na menší aquapark schválili rakovničtí zastupitelé počátkem roku 2015. Město za ni zaplatí částku 178 milionů korun. Návštěvníci se tak mohou těšit na řadu nových atrakcí v podobě dvou tobogánů, divoké řeky, nebo třeba atrakce, kdy je možné vodu rozhýbat vlastním tělem. Chybět nebude ani dětské brouzdaliště, možnost občerstvení a posezení a také relaxační zóna. Zásadní novinkou je přesunutí šaten do suterénu. Kromě toho dojde také ke kompletní výměně zastaralé technologie za novou a mnohem ekonomičtější.