Změny se projevily nejen 
v čistotě vody, ale také v nabídce občerstvení. Postaven zde byl například bar s kuchyní. Do jídel jsou dodávány bylinky z mini zahrádky, kterou si pořídili také přímo v areálu koupaliště. „Snažíme se dělat dobrou a poctivou kuchyni. Posunout gastronomii v Rakovníku zase o nějaký kousek dále," zdůraznil nový provozovatel koupaliště Roman Jašek.

Velkým plusem, který si návštěvníci pochvalují, jsou například domácí limonády. Roman Jašek konkretizoval: „Máme bezovou, pampeliškovou, jahodovou. Bereme kvalitní suroviny do kuchyně i baru z rodinné farmy Lotouš ve Slaném. Byli jsme se tam předtím osobně podívat a musíme Lotouš jen pochválit. Tímto odběrem se zároveň snažíme podporovat regionální farmáře. "

A protože Roman Jašek, jak sám přiznal, vařil kdysi se Zdeňkem Pohlreichem, zařídil u něho pro své kuchaře, kteří na Tyršáku vypomáhají, kurz grilování.
„Kluci ho chtěli vidět, tak jsme setkání spojili zároveň s kurzíkem," vysvětlil Roman Jašek. Zdeněk Šorsák, šéfkuchař v Šalandě, a Martin Pohnán (místní kadeřník, ale také šikovný kuchař) obdrželi na kurzu u Pohlreicha certifikát Grillmaster. Grily mají v kuchyni a také venku plus takzvaný „prasotoč".
„A snažíme se dělat opravdu poctivé hambáče," zdůraznil Roman Jašek, který počítá i s pořádáním soukromých akcí. Jakub Dvořák konkretizoval: „Už se nám lidé hlásí. Mají třeba zájem o pořádání firemních večírků, oslav narozenin, rozluček. Během léta jsou například naplánovány v areálu tři svatby, což je také úplná novinka. Zadní část koupaliště je poměrně romantická, vhodná pro obřady."

Roman Jašek pak prozradil, že se na koupališti hodlá oženit i on, a to 11. září. K tomuto účelu třeba poslouží pergola s posezením a plynovým grilem.
„Jsou dvě varianty. Buď si lidé od nás objednají jen prostory a zařízení, nebo i obsluhu s vařením. Mohou si třeba objednat na grilovačku krůty a svůj výčep a budou mít oslavu pěkně separé od ostatního dění na koupališti," popsal Roman Jašek.

Restaurace jede v sezóně každý den od deseti hodin od rána. „Končíme oficiálně v osm hodin večer, ale samozřejmě, že když budou pátky a soboty a lidé se tu zdrží, tak necháme otevřeno déle a bude se vařit," shodli se Jašek s Dvořákem. Oba si pak pochvalují nové sociální zařízení, které zde vybudovalo Město Rakovník. „Pořídili jsme si sem také šest oveček a králíky a nově stavíme ohrádku pro dvě vietnamská prasátka. To vše ale jen pro radost. Pro děti, které o ně mají zájem. Neplánujeme tu chovat nějaká velká stáda. S tím je hodně práce a starostí," upozornil Roman Jašek s tím, že zvířata zároveň mohou krmit zbytky z kuchyně. „Takže si tu vytváříme svůj vlastní biotop," smáli se Jakub Dvořák a Roman Jašek.

Na popud Martina Pohnána se na Tyršově koupališti staví workoutové hřiště, což na první pohled vypadá jako dětská prolézačka, ale je to především místo určené milovníkům silových sportů. Je to vlastně taková venkovní posilovna. Takže kila, která byste mohli případně nabrat konzumací zdejších výtečných specialit, můžete začít shazovat hned na místě, v této posilovně. Je tu také U-rampa. „Myslím, že je tady v přírodě na ni ideální místo," dodal Jašek.
Sezóna je tu do posledního září, ale možnost ubytování je celoroční. 14 chatiček je zde totiž možno obývat po celý rok. Jsou zateplené a vybavené přímotopy. Některé chatičky se už opravují díky spolupráci se Střední průmyslovou školou Jirkov. „Kluci nám tady pomohli opravit na chatičkách to, co nejvíce hořelo," popsal Jakub Dvořák.

Na realizaci nápadů měl tým (mnoho přátel a kamarádů) kolem Romana Jaška relativně docela málo času – pouhé tři měsíce, ale jak je vidět, když se chce, jde všechno. „Přátelé tu trávili víkendy. Sešlo se tu třeba dvacet lidí a makali. Moc jim za to děkujeme," poděkoval Roman Jašek. A plánů na další zvelebování je ještě dost. „Mým plánem je zřídit tu třeba ruskou saunu u pergoly. To jsou velké nerezové kádě pro šest až osm lidí, obložené dřevem. Uvnitř sauny jsou kamna, kde se topí dřevem. Do kádí se nalije buď minerální nebo slaná voda. To by se nám líbilo, tímto stylem bychom chtěli koupaliště dál táhnout a prodloužit mu sezónu."

Co dodat? Tyršovo koupaliště nám pomalu, ale jistě rozkvétá. „Chceme, aby rakovnické koupaliště bylo pro Rakovničany odpočinkovým, relaxačním místem," dodala ještě dvojice.