Pro účastníky závodu byly připraveny celkem tři trasy. Zúčastnit se tak mohli cyklisté, turisté, ale i celé rodiny i s kočárky. Těch se na startu sešlo nakonec 389, což je o 34 lidí více, než vloni. „Pro účastníky byly připraveny dvě turistické trasy v délce šest a patnáct kilometrů a na cyklisty čekala třicet kilometrů dlouhá trasa,“ prozradila jedna z organizátorek Lišanské šlapky Irena Mikolášová. Kratší turistická trasa vedle kolem Lišan, delší a cyklistická trasa pak na kopec Louštín.

Jako první v 9:30 odstartovala pěším výlet Lišanská šlapka s dvěma puklicemi. A na start patnáctikilometrové trasy se postavilo 87 lidí. Cyklistů se zúčastnilo nejvíce, a to 176. Jako poslední vyšli pěší na šesti kilometrovou trať, a těch bylo celkem 126. „Na startu dostal každý účastník pamětní plaketu, tatranku a průkazku na potvrzení zdolaných stanovišť,“ vysvětlila Irena Mikolášová.

Když se výletníci vrátili zpět do lišanské sokolovny, čekal na ně další program a losování jejich startovních karet o hodnotné ceny. Mezi těmi hlavními byla například televize. Každý, kdo výlet dokončil, dostal pak v sokolovně řízek Lišanské šlapky. Odpoledním programem provázela moderátorka Bára Ladrová a vystoupení tu měl také Divadelní spolek Tyl se Šakalími léty.