„V rozpočtu města nejsou na tuto případnou akci vyčleněné peníze. Bylo by tedy lepší následnou modernizaci či změnu posunout do příštího roku. Investice by totiž byla zahrnuta v rozpočtu," řekl po jednání zastupitelstva starosta Zdeněk Nejdl. S tím však nesouhlasí Rakovničané, zejména odpůrci závorového systému. Podle nich už je tato situace doslova úsměvná. „Mě to vůbec nepřekvapuje. Hlavně že před volbami se s tím vždy počítá. Je to k smíchu, když se každý rozumný člověk podívá, jak dlouho radnice budku z historického zákoutí likviduje," řekl Lubomír Smejkal. A podobně reagují i další oslovení rakovničtí občané. Vadí hlavně ona budka na náměstí.

„Budka by měla být odstraněna v obou případech, takže doufám, že se to stane co nejdříve," napsal redakci Rakovnického deníku v odpovědi na položené otázky místostarosta Rakovníka Jan Švácha (TOP 09). 

„Pro pana Šváchu je odstranění budky trvalé volební téma a předpokládám, že do dalších voleb znovu opráší program a s ním právě i bod na odstranění budky u budovy gymnázia," reagoval na slova místostarosty Rakovníka lídr opozičních zastupitelů za sociální demokracii Marcel Chládek. 

Pro úplnost dodejme, že rakovničtí zastupitelé o možné změně dopravy v centru jednali a následně hlasovali během pondělního zasedání v sále Kulturního centra Rakovník. A výsledek? Pro mnohé překvapivý. Zastupitelstvem totiž neprošel nejen návrh na modernizaci současného závorového systému, ale dokonce ani návrh na zrušení současného systému a jeho nahrazení parkovacími automaty. Svými hlasy o tom rozhodli rakovničtí komunisté.

Proč vystavili rakovničtí komunisté červenou nejen závorovému systému, ale i tomu parkovacímu, jsme se zeptali lídra strany Miloslava Kubínka. „Máme svoji úvahu nad řešením problematiky dopravy v centru náměstí, ale ta se míjí bez povšimnutí. Na jednání se nepřipouštěla žádná jiná možnost, než dvě zmíněné varianty. Oba modely jsou ale podle našeho názoru represivní opatření vůči občanům. Podle mne by se však mělo jednat o službu občanům a v tom je podle mne začarovaný kruh," vyjádřil se Miloslav Kubínek. Ten preferuje možnost, aby na náměstí fungovali výběrčí a aby se o toto starala například společnost Údržba městských komunikací (ÚMK) Rakovník. Již dříve řekl Rakovnickému deníku, že už jednal se zástupci ÚMK Rakovník. Podle Kubínka by totiž právě tato firma, plně v majetku města, mohla tímto způsobem rozšířit svoji hospodářskou činnost a město by to nestálo žádné peníze.