Odstavné parkoviště u novostrašecké sokolovny po necelých dvou letech navštívila těžká technika. Když vše půjde bez komplikací, tak bude dokončené koncem roku.

Odstavné parkoviště mělo tehdy posloužit jako kompenzace za zlevnění parkování v centru města. Za den parkování u sokolovny by dotyčný zaplatil dvacet korun. Sedmapadesát parkovacích míst měl plošně snímat kamerový systém. Tato vize však ztroskotala na finančních prostředcích. Plánované dokončení, které připadalo na polovinu měsíce května roku 2006, se pomalu ale jistě oddalovalo. Nejprve kvůli stavebnímu povolení, a pak z důvodu nedostatku financí. Projekt, který by přispěl k pozitivnímu rozvoji parkovací situace v Novém Strašecí, se tak na nějaký čas dostal do ústraní.
Zlom však nastal v současné době. Město, ač s nedostatkem financí, se jalo na parkovací ploše zapracovat, a uzpůsobit ji tak alespoň základním požadavkům k užívání. Na otázku, zda se jedná o zdárnou improvizaci, jsme dostali jednoznačnou odpověď. „Bude to taková hodně dokonalá improvizace. V současné době provádíme finální úpravu prostoru parkoviště, a to tak, aby tam vzniklo zhruba pětačtyřicet až padesát míst, včetně stání pro invalidy a motorkáře,“ nechal se slyšet jednatel novostrašeckých technických služeb Štefan Podhorec. Podle jeho slov bude povrch zhotoven zatím z recyklovaného asfaltu. Kromě vybudování svodů dešťové vody bylo nutno přeložit některé kabely vysokého napětí. „V tuto chvíli tam bude proinvestováno přibližně pět set až šest set tisíc korun,“ informoval Podhorec.