Náborová akce se uskutečnila od 13 do 16 hodin a hned po jejím začátku se začaly tvořit menší fronty rakovnických dobrovolníků s dobrým srdcem. Po vyslechnutí si nezbytných informací následovalo vyplnění dotazníků a poté už přišel na řadu stěr z ústní dutiny. Na některé starší občany, kteří měli zájem, se ani nedostalo, neboť maximální povolená věková hranice je 35 let.

Nábor uspořádala dobročinná organizace Nábor hrdinů ve spolupráci s Českým národním registrem dárců dřeně. Jak potvrdila iniciátorka celé akce na rakovnickém náměstí Adriena Mesárošová, nábor to byl mimořádně vydařený. „Koordinátorka paní Šillerová byla ohromně nadšená a celou akci chválila. Lidé chodili od jedné do čtvrté hodiny neustále. Prý bývá zvyklá v takto malých městech na poloviční účast, avšak po přepočtu obyvatel je Rakovník téměř srovnatelný s Nymburkem, který vede asi jen o šest lidí,“ popsala Adriena Mesárošová.

Učitelka ze Senomat hodlá po úspěchu čtvrteční akce navázat spolupráci také s rakovnickými firmami, které byly velmi ochotny propagovat již současný nábor.

Podobné nábory jsou důležité i z důvodu, že do Českého národního registru dárců dřeně v loňském roce nově vstoupilo pouze 5 275 dárců, kteří jsou připraveni zachránit život druhému člověku. Nábory tak kvůli koronaviru klesly zhruba o polovinu oproti létům předchozím. Pravděpodobnost, že se po zápisu skutečně někdy stanete dárcem, je přitom pouze jedno procento.