„Město Rakovník objevilo možnost podání žádosti o dotaci z programu 298210 a 298220 Ministerstva financí ČR. Financování z tohoto programu je v souladu se záměrem rekonstruovat Nábřeží T. G. Masaryka,“ sdělil Rakovnickému deníku tiskový mluvčí rakovnické radnice Jan Polák.
„Jakmile zjistíme, že je nějaká možnost získat peníze na projekty, tak se je snažíme získat,“ informoval místostarosta Rakovníka Jan Švácha.
Celá rekonstrukce se bude týkat lokality od Bořivojovy ulice až po ulici Generála Kholla. Opravou by měly projít obě strany nábřeží a v projektu je zahrnuta i lávka naproti Bořivojově ulici.

„Tato rekonstrukce spočívá ve vybudování nové lávky při Bořivojově ulici, rekonstrukci komunikace včetně chodníků od lávky k parkovišti SK Rakovník a rekonstrukci ulice Generála Kholla,“ příbližil rozsah prací tiskový mluvčí.

Dokončení se očekává od září do listopadu

Podle vedení radnice může být uznáno až 70% způsobilých výdajů. Na kolik že tedy celá oprava této lokality vyjde město? Investice by se dle slov tiskového mluvčího, včetně lávky, měla pohybovat okolo deseti milionů korun. Jednoduchými propočty tak lze přijít k částce okolo tří milionů.

„Skutečné ceny vzejdou ze zadávacího řízení. V současné době odbor výstavby a investic pracuje na přípravě potřebných dokladů k žádosti, jako je dokončení projektů, vydání příslušných rozhodnutí a příprava zadávacího řízení,“ vysvětlil Jan Polák. Reálným termínem provedení prací na nábřeží se jeví období mezi zářím a listopadem.