Nejúspěšnějším tipařem jarního kola Tip ligy Rakovnického deníku se stal Antonín Nachtigal z Čisté.

Vítězem jarního kola se stal vášnivý rybář a tipař Antonín Nachtigal z Čisté. Ten za svůj výkon obdržel peněžní odměnu ve výši deset tisíc korun a věcné dary od Královského pivovaru Krušovice a redakce Rakovnického deníku. „Tuto soutěž hraji přibližně dva roky. Mé dosavadní nejlepší umístění bylo někde kolem 35. místa,“ konstatoval výherce, který se také nechal slyšet, že jarní soutěž byla z jeho pohledu spíše o náhodě. „Někdy je lepší nad tím moc nepřemýšlet, ale tipovat mě baví,“ řekl Antonín Nachtigal. Ten má také jasno, co udělá s desetitisícovou výhrou. „Něco dám vnoučatům, manželce a pro sebe si koupím nějaké rybářské vybavení,“ prozradil Nachtigal.

Na druhém místě se umístila Eva Čepeláková z Rakovníka, o jejímž stříbře rozhodl horší bodový zisk předposledního kola. Ta si odnesla pětitisícovou částku a věcné ceny. „Peníze si přidám k dovolené. Chceme vyrazit někam do tepla,“ řekla k tomu Eva Čepeláková. Třetí příčku, která je zároveň poslední metou odměňovanou finanční částkou, obsadil Pavel Hrbek ze Hředlí, který se ale ze zdravotních důvodů na předání nedostavil. „O nic nepřijde. Výhra 3 tisíce korun a věcné dary jsou pro něj připraveny v rakovnické redakci,“ informoval Martin Kůs.

Absolutně nejmladší hráčkou Tip ligy, která se umístila mezi jedenácti oceněnými na desátém místě, byla desetiletá Michaela Ruprechtová z Rakovníka. Z nejzazší části okresu si pak přijela převzít výhru Bohunka Lebedová z Krt. Ta skončila na pěkném šestém místě. „ Tipuji sama, ale někdy se poradím s tátou,“ řekla Lebedová, fanynka Oráčova.