"Rakovnické letiště má vynikající polohu, je tu krásný rozhled do všech stran a dneska si tu pochutnáváme na všech možných typech, které např. svého času předběhly technicky dobu," liboval si během sobotní přehlídky letecký nadšenec s pilotními zkušenostmi Jiří Holý.

Diváky zaujala nejen akrobatická skupina Follow me, nebo legendární britský stíhací letoun Supermarine Spitfire, na kterých se v srpnu 1945 vrátili českoslovenští piloti z Anglie, ale i bohatý doprovodný program se simulátorem ultralightu Skyleader 600, skupinou historické vojenské techniky, techniky Policie České republiky a Hasičského záchranného sboru, automodeláři, prvorepublikovým četnictvem a dalšími zajímavostmi.

Letecký den 2018 s programem 100 let na českém nebi zaujal i rakovnického starostu Pavla Jenšovského: "Nejvíce se mi líbil letecký akrobat Marek Hyka a teď si jdu poslechnout spuštění motoru legendárního letounu Spitfire, na jehož leteckou ukázku se moc těším."

Letecké nebe nad Rakovníkem ukázalo svoji vlídnou tvář i počasím, když se s deštěm zatáhlo až po závěru celého odpoledne a i poslední letadla odstartovala na svá domovská letiště. Nad tím rakovnickým ale zůstala atmosféra ojedinělé akce.