Rakovnická radnice je připravena v nejbližších měsících vložit do pozemků nad heliportem až osm milionů korun.

Smlouva bude uzavřena s projekční kanceláří Stopro Praha za cenu 698 tisíc korun. Ta samá firma pro město zpracovala i zástavbovou studii této lokality. Podle města by zde mohlo už v příštím roce začít stavět až sedmnáct stavebníků.

Výstavba

„Sedmnáct rodinných domků je pouze odhadem. Pokud se stavebníci dohodnou, mohou zde vyrůst i řadové domky,“ řekl k tomu starosta města Zdeněk Nejdl. Podle odhadů by kompletní zasíťování a vybudování nových komunikací mohlo radnici vyjít na osm milionů korun. Vedení města je připraveno tuto sumu do pozemku vložit. Když byrokratický kroužek proběhne jak má, tak by se územní rozhodnutí mohlo získat v polovině listopadu a stavební povolení nejpozději v březnu roku následujícího roku.

V té době by už ovšem radnice chtěla mít parcely prodané. Nad způsobem prodeje její vedení nechce dnes příliš spekulovat. Už nyní se ale hovoří o obálkové metodě. „Rozhodne o tom zastupitelstvo. Minimální cena by asi měla začínat na tisíci korunách, aby se nám vrátili vložené finance do zasíťování,“ dodal k tomu místostarosta Luděk Štíbr.