Oprýskaná fasáda, chybějící okna a celkově špatný stav budovy je trnem v oku především cestujícím, kteří se musí denně zchátralou budovu dívat. „Je to příšerné, zřejmě se čeká, až to spadne,“ řekla v úterý Deníku Petra Svobodová.

Jenže město Nové Strašecí v tomto příliš dělat nemůže, než-li urgovat majitele budovy. Tím je právě SŽDC. „Stav budovy se nám rozhodně nelíbí. Vlastník slíbil, že by oprava mohla začít v roce 2020, nicméně konkrétní informace jsme zatím neobdrželi,“ řekl Karel Filip, starosta města Nové Strašecí.

Ve městě se i objevily názory, aby bylo před budovu umístěna cedule upozorňující na vlastníka nádražní budovy. „Stav budovy je neustále kritizován nejen zastupitely města ale také občany,“ dodal starosta.

V budově se nacházejí čtyři byty, dva z nich jsou v naprosto dezolátní stavu. Dále je zde čekárna a kanceláře. Město by prostory budovy rádo využilo jako turistický cíl. „S bývalým ředitelem jsme se například bavili, že by bylo hezké zde například vybudovat půjčovnu kol, mohla by zde být stálá výstavka třeba ke koněspřežce a podobně,“ řekl Karel Filip.

V Rakovníku již takovéto starosti nemají. Nádraží se dočkalo opravy v roce 2017.