Nafta rozlitá na silnici zkomplikovala provoz na Karlovarce a dva z projíždějících řidičů své koně pod kapotou na kluzké hmotě neukočírovali.
„Tekutina unikla z naftové nádrže tahače naftové soupravy po páté hodině ranní,“ upřesnil za DI rakovnické policie Ladislav Heller.
Jedenadvacetiletý řidič kamionu přišel bohužel na závadu až po čtyřech kilometrech, a to při dojezdu k rychlostní komunikaci R6 u Nového Strašecí. Nafta na silnici tak během půlhodinky stačila zavinit dvě lehké havárie.
Příčinou všeho bylo víko odpadové šachty .
„U Řevničova jsem se vyhýbal autu, které stálo u pravé strany cesty. Přejel jsem částečně do protisměru a to víko jsme bohužel zaregistroval až na poslední chvíli. Nestačil jsem se mu už vyhnout,“ vysvětloval policistům řidič. Přesto nezastavil a pokračoval v jízdě. U Nového Strašecí si pak všiml úbytku paliva na přístrojové desce. Přišel zhruba o 500 litrů nafty.
O dvacet minut později dostala u rybníka Bucek smyk na naftě Škoda Forman se sedmatřicetiletým mužem za volantem. Auto zůstalo v levém příkopu. Do akce už byli mezitím povoláni hasiči, kteří začali celý úsek pokrývat sorbentem a vzápětí také zdravotníci rakovnické záchrannné služby. „Jednalo se o lehké zranění. Konkrétně tržnou ránu na čele. Řidiče jsme předali do péče chirurgů rakovnické nemocnice,“ uvedla lékařka záchranky Blanka Černická.
Uběhlo sotva deset minut a hasiči tahali z příkopu další vůz. „Ta nehoda se naštěstí obešla bez jakéhokoli zranění. Akce pro nás skončila patnáct minut po sedmé hodině ranní,“ uzavřela mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.