Přihlásit lze libovolnou výtvarnou práci (malba, kresba, grafika, koláž, fotografie a počítačové grafika) zobrazující libovolný pohled na obec nebo život v obci, ve které autor žije, nebo ji navštěvuje. Maximální formát díla je B1 (100x70 cm).

Soutěžit mohou děti od sedmi let věku až po seniory.

Práce na zadní straně označené celým jménem, datem narození a adresou autora (u žáků škol navíc názvem školy a třídou) doručte do čtvrtka 23. dubna 2015 do Rabasovy galerie.

Porota jmenovaná ředitelem Rabasovy galerie Rakovník Václavem Zoubkem rozhodne v každé kategorii o pořadí soutěžících. První tři budou odměněni.

Vyhodnocení soutěže a předání cen proběhne při slavnostní vernisáži výstavy nejlepších prací v úterý 28. dubna 2015 ve Výstavní síni na radnici v Rakovníku. Výstava potrvá do 10. května.

Václav Zoubek upozornil: „Dovolujeme si vás opět pozvat k návštěvě naší galerie. Rádi vás provedeme některou z výstav hravou a věkově přiměřenou prohlídkou, kterou případně upravíme podle vašich konkrétních požadavků." Pro školy a školky má galerie otevřeno celý pracovní týden od 8 hodin, ale na prohlídku s lektorem je nutné se objednat.

Vstup pro mateřinky je zdarma, pro další školní skupiny 4 koruny za žáka. Objednávky přijímá a bližší informace o aktuální nabídce programů podá Mgr. Dalibor Blažek na tel. 739 058 338 nebo 313 513 953.⋌