Do Rakovníka však peníze prozatím nepůjdou, a to i přesto, že oba projekty získaly potřebný procentuální bonus.
Oba projekty v grantovém řízení prošly kontrolou formálních náležitostí, kontrolou přijatelnosti a úspěšně prošly i kontrolou rizik.
Aby projekty mohly být doporučeny k financování, musely splnit minimální bodové ohodnocení 55%. Projekt Rekonstrukce Domu osvěty dosáhl v celkovém hodnocení 66 % a umístil se na 6. místě. Podpořeny však byly pouze 4 projekty. Podobně dopadl i projekt Regenerace památkové zóny tzv. židovského města, který dosáhl v celkovém hodnocení 68% a umístil se na 9. místě. Podpořeno ale bylo pouze pět nejúspěšnějších projektů.
„Bohužel z důvodu nedostatečné alokace v příslušných výzvách nebyly rakovnické projekty finančně podpořeny,“ sdělil Rakovnickému deníku tiskový mluvčí rakovnické radnice Jan Polák.
Ihned po zveřejnění výsledků proběhlo na Regionální radě regionu soudržnosti střední Čechy jednání, na kterém byla probrána jednotlivá hodnotící kritéria a bodové ohodnocení. Závěrem bylo konstatováno, že projekty jsou kvalitní a zbývají pouze drobná doladění.
„V případě projektu Regenerace památkové zóny, městského parteru, byla doporučena větší komplexnost řešeného území, proto navrhujeme aktualizaci (původní dokumentace z roku 2005), dopracování a rozšíření projektové dokumentace o ulice Kamenná a Masná včetně proluky mezi nimi. V ulicích Kamenné a Masné je již v rámci Husova náměstí povolena rekonstrukce kanalizace,“ doplnil Jan Polák.
Podle sdělení radnice takto doladěné projekty budou podány do další výzvy, která se předpokládá v jarních měsících příštího roku. S tímto postupem souhlasila i rada města.