„Na případu stále intenzivně pracujeme. Ženy by měly být zejména v nočních hodinách opatrnější,“ uvedl šéf rakovnické policie Jiří Šiler. Zároveň dodal, že kriminalisté detailněji prověřují nejen provozovatele lunaparků a cirkusů, ale i jejich rodinné příslušníky. Není však jasné, zda pachatel je právě z tohoto prostředí.

Rakovničtí kriminalisté tak doufají, že se jim snad ozvou lidé, kteří postávali těsně o posvícenskou sobotní noc u vjezdu na Husovo náměstí či u budovy potravin U Lutovských, a to před třiadvacátou hodinou.

Možný pachatel postával jak na chodníku, tak i na vozovce, zapálil si cigaretu a kouřil. „Během této doby jej míjelo několik procházejících osob a na parapetu u prodejny potravin U Lutovských po celou dobu seděla dvojice mladých lidí, která byla od této podezřelé osoby vzdálena cca 10–15 metrů,“ komentoval mluvčí rakovnické policie René Černý.

Videozáznam z městského kamerového systému najdete na www.rakovnicky.denik.cz, ale také si jej můžete prohlédnout v prodejně Elektro – Sinkule na Husově náměstí.

Přepadení

Mladou dívku přepadl dosud neznámý útočník před půl dvanáctou v lokalitě u vodojemu, svoji obět však sledoval z Husova náměstí. Právě zde se parta tří osob rozdělila a napadená šla domů osamocena. Pachatel ji pak podle našich informací přepadl s nožem v ruce a znásilnil.

Policisté následně zadrželi dva podezřelé muže, které umístili do cely a zjišťovali, zda jeden z nich nestojí za brutálním přepadením.

„Kriminalisté prověřili dvě podezřelé osoby, které popisem odpovídaly pachateli

a pohybovaly se v okolí místa činu. Nicméně analýza DNA vyloučila, že by tito podezřelí měli účast na spáchání trestného činu a pohybovali se na místě činu,“ řekl Černý.