Přechod pro chodce v Plzeňské ulici je nepřehledný především v zimních měsících kvůli světelným podmínkám. Chodci bez reflexních prvků tak jsou místy pro řidiče neviditelní, když se k tomu přidá nepozornost řidiče, je na kolizi zaděláno. Vše by se mělo ale změnit. „Nasvícení přechodu bude zprovozněno do konce srpna, aby na začátku školního roku již vše fungovalo tak, jak má,“ uvedl mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek.

Už v březnu letošního roku rozhodli rakovničtí radní o nákupu osvětlení, a to za cenu 131 tisíc korun.

O nasvícení přechodu pro chodce v Plzeňské ulici se začalo hojně mluvit po vážné nehodě počátkem listopadu, kdy zde řidič na přechodu pro chodce doslova smetl ženu přecházející komunikaci. Ženu musel tehdy transportovat vrtulník s vážnými zraněními do pražské nemocnice.

Radnice o nasvícení přechodu pro chodce jednala už několik měsíců před nehodou. V listopadu už mělo město Rakovník připravenou projektovou dokumentaci. Starosta Rakovníka Luděk Štíbr dříve informoval, že kromě přechodu v Plzeňské ulice plánuje radnice nasvícení přechodů ve Vladislavově ulici. Vše je nyní fázi příprav.