Při tom jim radou i praktickou ukázkou pomáhají budoucí cukrářky Jaroslava, Lucie, Vanda a Marie.
„Důležité je správně si natemperovat polevu na plnění dna forem. Na dně musí být alespoň milimetr čokolády, aby neprotekla náplň, nebo se pralinky nepolámaly. Jahodovou náplň si musíte připravit den dopředu, aby uzrála," upozornila přítomné Marie Poláková, učitelka odborného výcviku Integrované střední školy v Jesenici, oboru cukrář.

Zčásti naplněné formičky putovaly do chladu. Po ztuhnutí se sáčkem naplnily připravenou náplní, opět vychladily a uzavřely opět čokoládou.

„Nemáme profesionální pevné formy, ale jen silikonové. S těmi se pracuje trochu jinak. Nelze do nich například dávat tolik náplně. Ale my jsme hospodyňkám chtěli ukázat, že pralinky si mohou vyrobit i doma, levněji," vysvětlovala Marie Poláková. Pralinky a košíčky krásně vyniknou v domácí bonboniéře, nebo se mohou stát součástí vánočního cukroví.

Kromě likérových a nugátových pralinek ženy tvořily při cukrářském kurzu jahodové košíčky, likérové a nugátové pralinky a čokoládové lanýže. Své výrobky si odnesly domů na ochutnání. K tomu ještě přesné receptury všech výrobků a kontakt na internetový obchod se všemi surovinami, aby si mohly vše udělat také doma.

Jana Dvořáková z Kolešovic přišla na kurz s dcerou Šárkou: „Sladké mě láká, proto jsem se na kurz přihlásila. Dozvěděla jsem se o něm v Rakovnickém deníku. Chtěla bych si pralinky zkusit vyrobit i doma. Nejdříve si ale musím koupit malé formičky, mám jen na muffiny. Proto přišla i moje dcera, abychom pak doma daly hlavy dohromady." V druhé dílně zase vznikaly čokoládové lanýže. Do práce se pustily i dívky. Dokonce i jeden hoch. Zájemců o kurz se přihlásilo tolik, že pracovali ve dvou skupinách.
„Dokonce jsme museli uspořádat v ten samý den ještě jeden kurz odpoledne," řekla ředitelka Integrované střední školy v Jesenici Eva Tomková.

Téma kurzu Výroba čokoládových pralinek a lanýžů je ve škole úplnou novinkou a je spíše nadstandardní.
„Protože jsme pro všechny naše žáky oboru potravinářská výroba, cukrářské práce a cukrář připravili kurz pod vedením Pavlíny Berzsiové, viceprezidentky asociace kuchařů a cukrářů, využili jsme toho a připravili jsme kurz pro veřejnost. Chtěli jsme, aby vedle vzdělávání byl i kulturně společenskou akcí," vysvětlovala Eva Tomková. V jesenické škole se tak potkávají známé tváře, ženy, které se účastnily už například kurzu zdobení dortů a práce s čokoládou. Ta je velmi náročná, ale i zajímavá.
Škola kurzy pořádá dvakrát do roka. Další se chystá na podzim v rámci oslav pětapadesátiletého výročí vzniku školy. Kurzy pro veřejnost také podporuje město Jesenice formou grantu.

Pro žáky jsou kurzy už zavedenou tradicí. Škola jich pořádá během školního roku několik. Vybírají se tak, aby obohatily standardní výuku žáků. Kurzy jsou zakomponované ve školních vzdělávacích programech.