Stezka se nachází jihovýchodně od obce, která ji vybudovala společně se spolkem Pod Džbánem. „Na náklady zhruba 420 tisíc korun jsme získali stoprocentní dotaci, kterou bychom měli do konce roku obdržet,“ připomněla místostarostka Hředel Jana Buňková.

Na začátku stezky je vstupní panel, po němž následuje odpočinkový altánek se stolem a lavicí. Nechybí ani naučené panely o Hředlích a jejich historii nebo třístupňová hrazda pro sportovní vyžití. Po první zastávce čeká návštěvníky krátký pochod na vyhlídku, kde se nachází panoramatická mapa okolí a interaktivní cedule s otáčecími panely se stopami zvířat.

„Poté trasa pokračuje na Amálii, kde je informační panel o lokalitě. Cesta vede dále rozcestí. Na jedné straně je odpočívadlo s druhým altánem. Na děti tam čeká slalom, kde mohou soutěžit v běhu. Další interaktivní otáčející tabule představuje větvičky a listy stromů,“ popsala další část naučné stezky Buňková.

U druhého altánu najdou příchozí také informace o slavném malíři Václavu Rabasovi, o kousek dále se zase dozví, že v těchto místech havaroval a zahynul vojenský pilot Pavol Stopka.

V lese na děti čeká totem s výškoměrem, kde mohou porovnat svou výšku s lesní zvěří. Poté míří stezka k potoku, za nímž je odpočívadlo a oboustranný panel o historii těžby uhlí. Přes další vyhlídku se pak cesta stáčí opět na začátek.

Další z naučných stezek na Rakovnicku, které stojí za návštěvu, je dvanáctikilometrová Naučná stezka Novostrašecko – Džbán. Na sedmnácti zastávkách nabízí informace o historii Novostrašecka, o místní krajině a zemědělské činnosti. Stezka vede i přes Mšecké Žehrovice, u nichž byla nalezena slavná hlava Kelta.

Právě k místu nálezu má zanedlouho vést Keltská stezka. Obec už nechala do těchto míst umístit informativní cedule, které vznikly ve spolupráci s rakovnickým a Národním muzeem.

Turisté se z nich mohou dozvědět základní informace o keltské vesnici i nálezu. Úprava stezky se uskuteční až po převodu pozemků. „Keltská stezka zatím není naše, ale současný majitel ranče a obory Libeň nám přislíbil, že nám ji prodá. Až bude naše, budeme se ji snažit dále upravit,“ uvedla starostka Mšeckých Žehrovic Romana Metelková.

Poměrně vyhledávaná je naučná stezka Paraplíčko na Křivoklátsku. Úsek měří 1,5 kilometru a nachází se v lesnatém svahu nad Rakovnickým potokem nedaleko hradu Křivoklát. Vedle pomníku Karla Egona II. z Fürstenberka se návštěvníci dozví informace o místní fauně a floře, než dojdou na vyhlídku Paraplíčko, kde stezka končí.

Před šesti lety vznikla u Skryjí dvoukilometrová naučná stezka Po stopě trilobita. Stezka je vedle informací o místní krajině doplněna i komiksovým podáním některých faktů, prolézačkami, kukátkem a dalšími atrakcemi pro děti.