Základnu měli chemici v chatě nad romantickým Újezdem nad Zbečnem.

Na rychlé policejní akci se společně podíleli příslušníci Kriminální policie Rakovník a Zásahová jednotka Správy Středočeského kraje.

Měli zbraň
Na místě byly zajištěny předměty určené k nedovolené výrobě omamných psychotropních látek obsahujících opiáty. „Stalo se tak na podkladě dlouhodobého šetření. Okresní soud v Rakovníku vydal příkaz k domovní prohlídce objektu, kde se měli zdržovat podezřelé osoby,“ upřesnil mluvčí rakovnické policie René Černý. Obviněny z toho, že vyráběly drogy, byly tři osoby, které v současné době čelí trestnímu stíhání pro trestné činy nedovolené ozbrojování a nedovolané výroby omamných a psychotropních látek a jedů – a to ve spolupachatelství.

Konkrétně se jedná o osmatřicetiletého a devětadvacetiletého muže z Kladenska a dvaatřicetiletou ženu z okresu Praha – západ. „Při domovní prohlídce byla rovněž zadržena nelegálně držená pistole. Policisté byli nuceni při zatýkání použít donucovacích prostředků, a to nejen hmatů, kopů a úderů sebeobrany, ale i hrozbu střelnou zbraní. Při zásahu nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku,“ doplnil René Černý. Partička měla v držení konkrétně pistoli ČZ ráže 6,35. Obviněná žena byla po zatčení a výslechu propuštěna v úterý v odpoledních hodinách. „Způsob následné distribuce drogy mezi odběratele je předmětem dalšího šetření,“ uzavřel policista René Černý.