Plánované zákroky zde byly dokonce obnoveny v plném rozsahu. „Nás se sice omezení plánované péče více méně nedotklo, ale nyní se i ostatní oddělení vrátily do normálního režimu,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení Radek Poláček.

To je dobrá zpráva pro pacienty, kteří se tak dočkají svých operací, které se musely kvůli covidové pandemii odkládat. Rakovnická nemocnice tak postupuje odlišně od mnoha jiných zdravotnických zařízení, která naopak kvůli covidové variantě omikron plánované zákroky omezují. „Kdyby se situace změnila, tak bychom museli rovněž zareagovat a plánovanou péči opět omezit, ale doufejme, že to nebude potřeba,“ dodal primář Poláček.

V nemocnici je zatím stále v platnosti zákaz návštěv, a to až do konce února.

Z natáčení pokračování pohádky Tajemství staré bambitky v kouřimském skanzenu.
FOTO: Středočeské skanzeny i zámek. Tam se odehrává příběh Staré bambitky

Novinka čeká rodičky v rakovnické porodnici. V novém roce totiž došlo ke změně systému předporodní péče o těhotnou ženu.„Od 1. ledna k němu přistoupily všechny zdravotní pojišťovny v České republice a v návaznosti na to upravujeme náš systém i my,“ podotkl primář.

Nově se rodičky, aby si zajistily místo v porodnici, budou registrovat k porodu, což se provádí online přes formulář, který je k dispozici na stránkách nemocnice.

Registraci je potřeba provést poměrně brzy, koncem prvního nebo začátkem druhého trimestru. Naproti tomu zaevidování do porodnice je úkon vázaný na žádanku od gynekologa rodičky, na základě níž zdravotní pojišťovna uhradí veškerou předporodní péči pouze jedné, rodičkou vybrané, porodnici.