Protože se uskutečnil již popáté, byl přece jen trochu jiný. Poblíž vyrostlo stanové městečko a zahrálo tady také více kapel. Takže diváci slyšeli sice samé české kapely, ale například klasiku skotské dudáky a bubeníky 1 st Czech Pipels a Drums, keltský rock Vintage Wine, punk – rock Curlies.

Domácí scénu zastupovalo Hradní duo s folkem a irskými písněmi. Skotské tance na velmi dobré úrovni předvedli tanečníci ze skupiny Nessie.

Podle čeho se kapely vybírají, vysvětlil za pořadatele Milan Let: „Kapely se většinou samy vracejí, protože se jim líbí atmosféra vesničky. Nově tady hrají Claymore a Cheers!, Obě kapely jsou oživením celého koncertu. Za rok se můžete těšit na klasickou ryze skotskou nebo irskou muziku. Záleží na dohodě s muzikanty. Zájem z jejich strany je."

Skotskou muziku tady zastupovaly jen samí čeští muzikanti. „Představu bych o domorodých Skotech měl. poslouchal jsem skotskou dragounskou královskou gardu, ale tu by nikdo nezaplatil," zkonstatoval s úsměvem Milan Let.

Kdo tedy přijel do Kostelíka, rozhodně nelitoval. Lidé zaplnili prostranství před kapličkou a v příjemné atmosféře poslouchali skotskou muziku. Na scéně to právě rozbalila v trochu tvrdším podání skupina Claymore.

K vidění bylo i několik pánů ve skotských sukních i ortodoxně oděných dam. K ochutnání lákala pravá skotská whisky i něco dobrého na zub. Svůj fortel tu třeba předváděl mistr kovář.

Poprvé na Skotsko v Kostelíku přijela s přáteli Alena Mutinská z Rakovníka: „Líbí se mi tady. Je tu příjemná atmosféra. Pro mě je to zase úplně nový a jiný zážitek."

Pátý benefiční koncert Skotsko v Kostelíku připravilo Občanské sdružení Kostelík. „Jeho výtěžek půjde na úpravu cesty k vyhlídce, která se tady bude v nejbližší době stavět," uzavřel Milan Let.