V posledních třech dnech, kdy teplota neklesla pod 36°C , lidé útokem vzali rakovnický bazén i Tyršovo koupaliště.

Sezona„Každý den přijde kolem tisíce návštěvníků,“ řekl vedoucí rakovnického bazénu Pavel Kumpl. „Bohužel ve srovnání s loňským rokem, který byl historicky nejlepším, jsme výrazně ve skluzu. V červenci 2006 přišlo třináct tisíc návštěvníků a letos od začátku července ani ne polovina, tedy kolem pěti tisíc. Tržby, které byly loni rekordní, něco přes půl milionů za červenec, klesly na částku pohybující se kolem dvou set tisíc. Důvodem je špatné počasí na začátku měsíce,“ stěžuje si Kumpa. „ Do konce července ale počítám s nárůstem,“ dodal na závěr. Tyršovo koupaliště také zaznamenalo nárůst. „Kapacitu chatek máme zcela zaplněnou a nejvíce lidí k nám přichází o víkendu. Obvyklou návštěvnost máme sto padesát lidí denně, ale s vysokými teplotami se zvýšila o sto návštěvníků,“ sdělil jednatel ÚMK Milan Gašpárek.

„Před týdnem nám přišla zpráva od středočeské Krajské hygienické stanice o nezávadnosti vody na Tyršově koupališti,“ doplnil Gašpárek.
O průběžném stavu vody na Tyršově koupališti se můžete rovněž informovat na www.khsstc.cz. Tyršák je jediným veřejným koupalištěm v okrese Rakovník, kde se měří kvalita vody. Další vodní plochy v okrese nejsou kontrolovány a koupání v nich je jen na vlastní nebezpečí. Oblíbenými vodními plochami jsou Bartoňský rybník za Rakovníkem, jesenický Velký rybník, Punčocha u Bucku, Bouberlák u Zdeslavi, Závlaha na Olešné, Bucek a další.