Současná podlaha ve staré hale je již značně nevyhovující. Závady spočívají především v odlupování dřevěného povrchu a tvorbě třísek, které jsou pro sportovce nebezpečné. U podlahy je poničen dřevěný rošt tak, že se podlaha na několika místech propadá.

„V minulosti byla opravena za pomoci pryskyřice, která nejde odstranit a tvoří šupiny. Ty po uvolnění můžou způsobit zranění sportovců. Vzhledem k tomu, že prozatím nevíme, v jakém roce proběhne celková rekonstrukce haly a bude se jednat o finančně náročný projekt, rozhodlo se vedení město pro opravu palubkové podlahy,“ vysvětlila mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.

Oprava bude spočívat v demontáži dvou dřevěných vrstev a padesátiprocentní výměny propadlého roštu s tím, že se zachová stávající technologie sportovního povrchu a nebude nutné vyhovět novým normám na sportovní podlahy. Předpokládaná cena za opravu je 2,3 miliony korun.

Rekonstrukci sportovní haly a její přístavbu řeší rakovnická radnice již delší dobu. V únoru loňského roku byla společností Sportovní projekty s.r.o. vypracována architektonické studie rekonstrukce a přístavby haly, kterou město převzalo od TJ-TZ v červnu roku 2019.

Aby město mohlo případně žádat o dotaci, je potřeba jako povinnou přílohu doložit potřebné podklady dokumentace pro stavební povolení, dokumentace pro provedení stavby, stavební povolení a rozpočet. Proto vloni v červnu vypsalo výběrové řízení, do kterého se ovšem přihlásila jediná firma. Ta předložila nabídku ve výši téměř 9 milionů korun. Cena tak dvojnásobně převýšila předpokládanou hodnotu zakázky.

Radnice se nyní rozhodla realizaci projektu obnovit. Prozatím byla uzavřena smlouva k administraci zadávacího řízení. „Zahájení projektových prací předpokládáme v druhé půli letošního roku, dokončení do konce příštího roku. Předpokládanou výši ceny za projektové práce nyní nejsme schopni odhadnout,“ pronesla mluvčí radnice.

Předpokládané náklady na rekonstrukci sportovní haly jsou podle odevzdané studie a předběžného odhadu z roku 2021 ve výši 210 milionů korun.