Dle Jiřího Karla bylo v roce 2012 v nabídce rakovnického „kácéčka" dokonce více pořadů nežli v roce předchozím. „Mohu dnes říci, že jsme hospodařili dobře. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem svým kolegům. Vydrželi pracovní nápor, který nás zaměstnával především na konci roku. Bylo to hektické. Nebylo to jednoduché, ale zvládlo se vše," poděkoval Jiří Karel.

Mezi nejúspěšnější pořady, které Rakovničanům kulturní centrum v loňském roce nabídlo, patřil koncert legendárních Nedvědů. „ To mě osobně překvapilo, měl jsem z toho strach. Stálo nás to dost peněz, ale koncert jsme vyprodali," konstatoval s uspokojením Jiří Karel a dodal, že podobný úspěch mělo i Rakovnické cyklování. „Lidi přišli i přesto, že nám jeden den propršel. Nebylo to jednoduché, ale přišli," doplnil Jiří Karel.

Zklamáním pak, co se týká diváckého zájmu, byla kapela No Name. „Koncert to byl nádherný, ale návštěvnost byla menší nežli jsme čekali," vysvětlil Jiří Karel.

Rakovnické publikum je prostě specifické. „Někdy si myslíte, že některý koncert, který máte v nabídce, bude tutovka a lidi vás vypečou. Prostě nepřijdou," konstatoval dále Jiří Karel. V tomto směru byl také velice překvapující koncert další legendy rakovnického Brutusu. „Přišly jen čtyři stovky lidí a roky předtím jsme přitom měli pokaždé vyprodáno. Je to zarážející," zdůraznil Jiří Karel.

Výborně oproti tomu dopadl koncert Věry Špinarové, opět vyprodáno. „Je to loterie, výsledek není nikdy jistý. To nám potvrdil také nedávný koncert v Domě osvěty, kam byla pozvána revivalová kapela z Prahy. Je to jeden z těch opravdu dobrých revivalů v republice a lidí nepřišlo moc. přitom to bylo opravdu pěkné. Chlapi to měli promyšlený, žánrově dobře postavený," zhodnotil Jiří Karel.

Dům osvěty v Rakovníku chce kulturní centrum, které ho zaštiťuje, ale i nadále nabízet především mladým lidem, kteří začínají tvořit. „Děláme to jako službu rakovnickým občanům. Mladí lidé, kteří se zabývají muzikou, recitací, tancem si zde mohou vyzkoušet jaké to je vystupovat na jevišti. Chceme dát možnost se ukázat mladým lidem, kteří umění nedělají pro peníze a slávu, ale které umění zkrátka baví. Režii „osvěťáku" dotujeme z provozu „kácéčka" a divadla. Je to pochopitelné. Chceme sem dostat mladé publikum, proto se snažíme i vstupné držet nízko, aby pro ně nebylo limitujícím prvkem," zdůraznil Jiří Karel s tím, že doufá, že si Rakovničané cestu do „osvěťáku" najdou.

V nabídce Domu osvěty jsou stále ještě zkušebny pro mladé začínající kapely. „Jsou tu takové parkovací kóje kam si uloží své aparatury, a pak je deset metrů přenesou na klubovnu. Některé kapely by je tam chtěly mít na pořád, což ale provozně není možné. Za pronájem zkušebny chceme tisíc korun měsíčně a jeden jimi odehraný koncert za rok. Což si myslím, že je rozumné," popsal Jiří Karel.

Rozpočet kulturního centra je pro letošní rok hodně seškrtán. „Nemůžeme si tedy z hlediska koncertů dovolit nějaké kolapsy. Na březen například chystáme koncert kapely Škwor, která nás zařadila do své šňůry. To je kapela, která už má své jméno. Předkapelu jim bude dělat kapela Dhepo, která prošla jejich výběrem. Lidi v Rakovníku tedy uvidí to, co uvidí diváci v dalších šestnácti městech, která objíždějí," upozornil Jiří Karel. Podepsána je také Talkshow Jana Krause. Chystá se v dubnu koncert Psích vojáků v Domě osvěty.

Zátěžovou je pro kulturní centrum každoročně také plesová sezóna. „Během maturitních plesů jsme zatím neřešili žádný zásadní problém. Chápu, že nelze uhlídat když mají maturanti na plese šest stovek lidí, kteří se nechovají vždy zcela ideálně. Nepořádek je vždy veliký, ale zatím jsme neřešili žádné škody. Studenti k tomu zatím přistupují zodpovědně. Doufám, že to tak vydrží až do konce plesové sezóny," uvedl Jiří Karel.
Dobře dopadl i druhý Letecký ples. "Doufám, že vzhledem k financím ho budeme moci zrealizovat i příští rok. Nárůst návštěvníků byl v tomto případě totiž značný. Byl jsem se na něj podívat. Byl zajímavý. Kdo dnes může vidět létat na sále vrtulníky?," odlehčil Karel.

Kromě tohoto byl v kulturním centru ještě Sportovní, Městský a Pivovarský ples. „Kromě maturitních plesů tedy čtyři další plesy. Jsem rád, že se uskutečnily. Bez nich by byla plesová sezóna v Rakovníku chudá," dodal ještě Jiří Karel.

Zcela nedávno, poprvé v historii kulturního centra se do jeho prostor uchýlil v nestřeženém okamžiku bezdomovec. „Byl ve vestibulu a byl neodbytný. Měli jsme tu zrovna pořad pro děti, takže nepříjemná situace. Strážníci, kteří přijeli, okamžitě toho muže vyvedli ven. Volala se i záchranka, protože byl opravdu v hrozném stavu. Třásl se, bědoval, usínal. Ten den byl docela mráz. Je to nepříjemná situace. Běžně se nám nestává, aby se do kulturního centra trousili lidé, aby se tu u nás ohřáli. Dbáme na to, aby u vchodu vždy někdo stál a hlídal. Ten den tady byla firma, která si naše prostory pronajala a žádného pořadatele neměla a tím se to stalo," dovysvětlil Jiří Karel.