Zřejmě chvilka nepozornosti stojí za včerejším chybným sdělením redaktora on–line zpravodajství Novinky.cz, který vážnou dopravní nehodu od Prahy přesunul do rakovnického okresu.


On–line zpravodajství Novinky.cz, které je dodavatelem aktuálních událostí jak Seznamu, tak deníku Právo, uvedlo, že k nehodě došlo na rychlostní silnici R7 u odbočky na Kněževes, jenže místo okresu Praha–západ informovalo o Rakovníku.

Nic nevím
„O havárii pěti vozidel nic nevím. To je nějaký nesmysl,“ okomentoval náš dotaz na nehodu vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác. Tento impuls teprve vedl k rozkódování nejasnosti. Místo v katastru Kněževsi na rychlostní silnici R6 (karlovarka) se nehoda stala v katastru Kněževsi v okrese Praha – západ na rychlostní silnici R7. Karlovarka si i přes chybnou informaci však v úterý čistý štít nenechala. Přibližně ve stejnou dobu, jako u Prahy, se v katastru Nesuchyně stala dopravní nehoda, při které řidič kamionu utrpěl lehké zranění.

„K nehodě došlo zhruba ve 12 hodin. Zatím nezjištěný řidič Škody Fabie jel ve směru od Prahy na Karlovy Vary. Na rovném a přehledném úseku začal předjíždět nákladní vůz Iveco s návěsem, který řídil třiadvacetiletý muž. V době předjíždění však zaregistroval protijedoucí vozidla a aby se vyhnul střetu, tak se natlačil na Iveco. Po tomto manévru řidič nákladního vozidla strhl řízení vpravo, narazil do zábradlí a skončil v příkopu. Bezohledný řidič, který nehodu zavinil, pokračoval dále v jízdě,“ popisoval událost Ladislav Rác. Muž z Iveca utrpěl lehké zranění. Na nákladním voze vznikla škoda 100 tisíc korun, na návěsu 50 tisíc korun a na zábradlí 5 tisíc korun.

Celkem
Celkově došlo v úterý na silnicích rakovnického okresu k pěti dopravním nehodám. Škody se vyšplhaly na 186 tisíc korun.