O víkendu se na silnicích rakovnického okresu stalo pět dopravních nehod. K té nejvážnější došlo v sobotních dopoledních hodinách v katastru Chrášťan.

Hlavou do stromu

Čtyřiadvacetiletý motorkář na stroji značky Honda jel v směru od Chrášťan na Olešnou. „Muž nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, jakož svým schopnostem a při projíždění levotočivou zatáčkou vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do stromu. Nárazem utrpěl těžké poranění hlavy a musel být letecky transportován do nemocnice do Střešovic,“ informoval vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác. U motorkáře nemohla být z důvodu závažných poranění provedena zkouška na alkohol. Na motocyklu vznikla škoda 60 tisíc korun.

Nedal přednost

V sobotu se také stala dopravní nehoda u Lužné. Devětačtyřicetiletý muž ve voze Škoda Octavia Combi jel v 16.40 hodin od Lužné na Lišany. Na křižovatce při odbočování vlevo nedal přednost protijedoucímu vozu téže značky a došlo ke střetu. „Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. U obou řidičů byla zkouška na alkohol negativní,“ konstatoval Rác. Na vozidlech vznikla shodná škoda 40 tisíc korun.
Z nedělní den se stala pouze jedna nehoda, a to v 19 hodin v katastru Kněževse. Dvaačtyřicetiletý řidič za volantem Fordu Focus jel po karlovarce od Karlových Varů na Prahu. Na přímém úseku za obcí Hořesedly pozdě zareagoval na před ním jedoucí automobil, který přibrzďoval za odbočujícím vozem. Aby řidič ve fordu zabránil havárii, tak strhl řízení prudce vpravo a skončil v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění. Na fordu vznikla škoda 30 tisíc korun.