Nápad to byl okamžitý a na místě. Proč, vysvětlila místostarostka Marcela Veidenthalerová: „Oslovili jsme občany s prosbou, zda by něco nevěnovali na karneval, jako první cenu. Od jedné paní jsme dostali vázu ve zlaté barvě. A to už ani jinak nešlo, než z ní udělat putovní pohár a vlastně založit tradici."

Večer, na karnevalu dospělých, pohár spolu s lahví šampusu získal Tomáš Macourek za masku hlemýždě.
O půlnoci se o překvapení opět postarala místní skupina Tepláci. Tentokrát baletili na hudbu z Labutího jezera od Čajkovského. Došlo dokonce i na oživování jedné ze čtyř labutí, kterou zastřelil myslivec.
Vystoupení se tak líbilo, že si přítomní vynutili jeho opakování.

Ukázalo se, že členové skupiny Tepláci jsou velmi talentovaní, neboť povedený kousek secvičili za čtrnáct dní.

„Velmi mile nás překvapila účast. Přišlo snad sto lidí a většinou v maskách. Místa si rezervovali už při odpoledním dětském karnevalu," pochvalovala si místostarostka.

Na karneval se zamaskovaly i ženy z místního klubu seniorů. Mohli jste tu potkat čerty, vodníky, berušku, hasiče, doktora se sestřičkou.

Večerní tancovačce předcházel odpoledne karneval pro děti. Navštívili je Barborka, Myšák Eda a Méďa Bobíšek. Jako vždycky přítomné masky pěkně roztancovali, ale nejdříve si pořádně zacvičili.

Přišlo asi padesát dětí. Samozřejmě se soutěžilo o nejhezčí masku. Letos soutěž vyhrál Tomáš Sokol. Šel za suchý chleba.