Senátor za Rakovnicko a Lounsko Marcel Chládek (ČSSD) se ve statistice senátu v kategorii „Účast na hlasování“ (Účast na hlasování znamená, že senátor byl přihlášen k hlasovacímu zařízení – hlasoval Pro, Proti nebo Se zdržel, pozn. red.) řadí s 91,1 % přítomnosti na celkové osmé místo.

Ve statistice „Aktivní účast na hlasování (Aktivní účast na hlasování znamená, že senátor skutečně zmáčkl hlasovací tlačítko – hlasoval Pro nebo Proti) se řadí Marcel Chládek (ČSSD) s 66,7% na 28. místo. Celkový počet senátorů činí 81.

Aktivní je při hlasování poslanec z Rakovnicka Petr Sunkovský (ČSSD). Ten z celkového počtu 23 poslanců ze Středočeského kraje si nevede špatně. Co se týče „Účasti na hlasování“ obsadil 5. místo, v kategorii „Aktivní účast na hlasování“ mu patří 6. příčka.

Vůbec nejhorší statistiku ze Středních Čech má poslanec Vlatimil Tlustý z Rakovnicka. Ten ve Středočeském kraji obsadil v kategorii „Účast na hlasování“ poslední 23. místo s pouhými 26,4% účasti. Stejná pozice mu patří ve druhé kategorii „Aktivní účast na hlasování“.