Májka sice patří hned k začátku května, ale na Rakovnicku ji mládež staví většinou až v pátek před staročeskými májemi. Snad jen v Jesenici a Krupé vlaje král už od prvního května. Proč tak velká změna, vysvětlila za aktéry stavění máje i čarodějnic Marcela Veidenthalerová: „Protože se ani letos mládež nedohodla na tom, že uspořádá staročeské máje, rozhodli jsme se alespoň postavit májku hned od začátku května a 16. května uspořádáme májovou zábavu."

Vatra s krásnou čarodějnicí tentokrát vzplála za bufetem. Jiné roky je to na fotbalovém hřišti, ale organizátorům se zdálo místo za bufetem více příhodné, tak to zkusili. I přes hlasy, že lidé asi nepřijdou, protože jsou zvyklí být na hřišti, to zkusili. A povedlo se. Hořesedelští prostor téměř zaplnili a dobře se bavili dlouho do noci. Při dešti mohli posedět ve stanu, ale počasí se tentokrát vytáhlo. K dobré náladě a později i k tanci hrál Zdeněk Konopásek.

Na děti se také nezapomnělo. Volila se nejhezčí čarodějnice nebo čaroděj. Každý, kdo přilétl, obdržel letecký průkaz a svítící náramek, to aby se ve tmě čarodějnice nebo čarodějové nesrazili. Pálení čarodějnic tentokrát uspořádali místní rybáři a omladina.