Ti co se „patlají" a určitě s radostí, se sešli v novostrašeckém muzeu. Samozřejmě i s beránky. Takže porota jich hodnotila celé stádo, tedy dvanáct. A vůbec nebylo snadné, vybrat toho nej. A to ještě ve dvou kategoriích: děti a dospělí. Jeden byl čokoládový, druhý v bílém kudrnatém kožichu, další měl zase kožich rovný, jakoby z krátkých špaget.

Porotci nejprve bedlivým zrakem hodnotili body od jedné do desíti jejich vzhled. Pak se pustili do té možná těžší části: hodnocení chuti. Ostatní se příjemně bavili se souborem Dramaťáček z místní základní školy. Nejprve jeho členové básněmi a říkadly probrali celý rok a hlavně přivolávali jaro. Pak si společně zatančili.
Verdikt poroty byl jasný: nejhezčí beránek se povedl žákům ze speciální školy v Jesenici. Mezi dospělými to vyhrál beránek studentů Integrované školy v Jesenici, oboru potravinářská výroba. Nejvíce chutnal beránek z Domova seniorů v Novém Strašecí.

V dětské kategorii svojí jemnou chutí nejvíce zaujal beránek, kterého společně upekli právě členové Dramaťáčku.

„Nejdříve jsme museli oškrábat dost kilo mrkví, pak jsme je nastrouhali a přidali do umíchaného těsta. To vypadalo docela divně," popisovala Kristýna. Paní učitelka Magdaléna Pelcová dodala: „Když jsem jim řekla, aby si lízli, tak se úplně báli na to sáhnout." Pak se vysypala forma mandlemi, nalilo se do ní těsto a peklo se. „Až druhý den jsme beránka mazali krémem z mascarpone a tvarohu. Třetí den se jí. To je nejlepší," dodala Pelcová. Kromě soutěžního kusu vznikl zároveň ještě jeden, menší – na ochutnání.

Mezi dospělými s chutí zabodovaly nejlépe pekařky z domova seniorů. Účastní se pravidelně a pravidelně úspěšně. Jiřina Bolinová za všechny shrnula: „Beránka jsem pekla já a Šárka s Haničkou ho ozdobily. To už bych neuměla. Nyní jsme vybraly recept na hrnky. Kromě beránků pečeme bublaniny, rolády, na co je chuť." Další beránky se pekly na výstavu do Prahy a na výzdobu jídelny.

„Pečeme každé úterý v rámci pracovních aktivit a paní Bolinová nikdy nechybí. Recepty si vyměňujeme mezi seniorkami. Tentokrát jsme dali hlavy dohromady a vybrali, co by mohlo být dobrého," řekla Šárka Patočková, aktivizační pracovnice. Těsto prý bylo běžné olejové, ale své udělal bílý krém na povrchu, do kterého pekařky přidaly rum.⋌