Většina starostů z členských obcí mikroregionu Balkán, což je sdružení jižních obcí Rakovnicka, se chystá svůj post obhájit a jsou také lídry svých kandidátek. Někteří však jedničkami nejsou.

V Malinové je starostka Jaroslava Čechová na kandidátce Sdružení nezávislých kandidátů na druhém místě, stejně jako současný starosta obce Hvozd Jan Lédl. Oba se ale již v průběhu roku nechali slyšet, že místo přepustí jiným zájemcům, a to z rodinných či pracovních důvodů. Lídrem nezávislých v Malinové je tak Jiří Beneš, ve Hvozdě Miloslav Jirásek.

Jednoduchá je situace také v Krakově a Panoším Újezdu. V každé obci se podařilo dát dohromady po jedné kandidátce. V Krakově je lídrem znovu Bořek Švarc, v Panoším Újezdu Josef Heller.

Ve Všetatech a v Pavlíkově se podařilo sestavit dvě kandidátní listiny. V prvně jmenované obci je současný starosta František Závora lídrem Za rozvoj Všetat. V uskupení „Blíže lidem" je naopak lídrem Martin Nedvěd.

Obhájit svůj post se rozhodl také starosta Pavlíkova Miroslav Truxa. Ten je znovu číslo jedna na kandidátní listině sociální demokracie. Současný místostarosta obce Miroslav Pánek pak vede kandidátní listinu starostů a nezávislých.

Celkem tři kandidátní listy se podařilo dát dohromady v Hřebečníkách. Lídrem KSČM je současný starosta Bohuslav Řezníček, Václav Krůta pak vede zdejší občanské demokraty a Josef Razím je lídrem SNK Mladí pro obce.

Nejvíce kandidátek se podařilo dát dohromady ve Slabcích, a to rovnou pět.

O přízeň voličů se bude i letos ucházet starosta Vlastimil Štiller, jenž je mužem číslo jedna v uskupení Nové Slabce. Jako lídr povede slabecké komunisty Ivan Legr, Marcel Franěk je pak na pozici číslo jedna v uskupení Společně pro Slabecko, Pavel Cílek vede Nezávislí Slabce a Miroslav Vyskočil je lídrem Modřejovičtí za lepší vesnice.

Průběžné výsledky komunálních voleb a také prvního kola voleb do Senátu můžete sledovat na www.rakovnicky.denik.cz. V pondělí po volebním víkendu pak v Rakovnickém deníku najdete výsledky z obcí, přehledy, ohlasy politiků a perličky z volebních místností.