Při pokládce nových kabelů firmou ČEZ se podařila spolufinancovat ze strany města oprava chodníku v ulici Čsl. Armády od polikliniky až na konec města směrem na Rynholec. Další takto opravované chodníky byly v ulicích Rabasova, Spojovací, Okružní. Do konce listopadu skončily práce na chodnících v ulici Mšecká a Lomená.

Společně s opravou chodníků se vyměnilo veřejné osvětlení v ulicích Čsl. Armády nebo Okružní. Velkou část těchto prací pro město zajistily Technické služby Nové Strašecí (TSNS). Ty rovněž opravovaly silnice ve městě.

Pracovníci TSNS vyměnili také velký počet svítidel veřejného osvětlení. Finance šly z dotace Ministerstva průmyslu a obchodu.

„S opravou chodníků budeme pokračovat i v letošním roce. A to v ulici Palackého od autobusových zastávek směrem k vjezdu na Žižkovo náměstí," informoval starosta města Karel Filip.
Tím ale oprava chodníků ještě nekončí. Připraveny jsou podklady na podání žádosti o dotaci na rekonstrukci chodníků v Karlovarské ulici.

Největší investiční akcí je zahájení stavby kanalizace v Pecínově. Práce budou pokračovat podle toho, jak to umožní počasí. S dokončením se počítá v prvním pololetí letošního roku.

Ještě před začátkem školního roku se opravil vstupní portál základní umělecké školy. Dále speciální firma ošetřila takzvanou termoasanací dřevěné části krovu věžičky staré radnice. Tím se zlikvidovali škůdci.

Zlepšilo se i nakládání s odpady ve městě. Nového vybavení se dočkal sběrný dvůr. Přibyly v něm kontejnery na odpad, buňka pro obsluhu, štěpkovač a bezpečnostní kamery. Po celém městě se na podzim obnovila kontejnerová stání. Peníze v obou případech získalo město a TSNS z dotací.
Příjemným počinem hlavně pro děti je nové Rákosníčkovo hřiště v Rakovnickém sídlišti. Město ho vyhrálo v soutěži společnosti Lidl.

„V opravách budeme pokračovat i letos. Na ředě je zateplení všech čtyř mateřských škol, na což se podařilo získat dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Stavět se bude podle počasí, hlavně na jaře příštího roku," řekl starosta Filip.

Nový kabát dostanou také ulice Poděbradova, U Školy a Ke Stadionu. V plánu je oprava ulic Mšecká a Sportovní a zateplení budovy polikliniky. O tom ale rozhodne přidělení dotací.