Jenže zhruba polovina z nich je právě nyní omývána proudem Rakovnického potoka, nebo leží na jeho břehu.

Starostka obce Alena Klobásová popsala: „Těch třiatřicet pneumatik jsme našli pod viaduktem. Zůstaly tady ležet zřejmě vyplavené velkou vodou. Poslala jsem tedy pro ně zaměstnance obce, které tady máme díky Úřadu práce v Rakovníku. Ti místo vyčistili a nepořádek odvezli na naši skládku."
Jenže pěkně uklizená krajina u Pustovět zřejmě někomu nedala spát, a tak se rozhodl jen k těžko pochopitelnému činu.
„Noční směna" vandala či vandalů v Pustovětech vypadala asi takto: pravděpodobně někdy v noci ze soboty na neděli minulého víkendu přelezli vrata

uzamčené skládky. Pak pneumatiky vyházeli postupně ven a přidali k nim ještě těžkou kovovou desku. „Nepořádek po sobě nechali i na skládce," doplnila Alena Klobásová s tím, že v sobotu byl potok ještě čistý. „Konaly se tady závody horských kol, a tak víme, že v sobotu bylo ještě všechno v pořádku," konstatovala Alena Klobásová.

Vyházené pneumatiky pak zatím neznámý člověk svázal lanem a odtahal zhruba padesát metrů zpět k potoku.
„Část skončila v jeho vlnách a část v trávě," kroutila nechápavě hlavou Alena Klobásová s tím, že zmiňovaná těžká deska je používána v zimě na zakrytí kontejneru, do kterého pak nesněží.

Na řádění vandala přišli místní občané následující den v poledne. „ A je to asi měsíc a půl zpátky, kdy někdo rozbil zrcadlo v zatáčce směrem na Městečko. Umístili jsme ho tam z důvodu bezpečnosti silničního provozu. Trubka zrcadla byla ohnutá skoro až k zemi a sklo rozbité. Vůbec nechápu, kdo může takové věci dělat a škodit jimi obci," doplnila Alena Klobásová.