Z letního kina v Rakovníku zmizel jeden ze šesti reproduktorů, který léta stojí na stojanu podél podia.
Neznámý nenechavec přelezl v noci z úterý na středu zděnou zeď kina a odnesl si reprudoktor umístěný vpravo od hlediště. Než se vůbec k reproduktoru dostal zlomil železnou tyč, dlouhou dva a půl metru. Na konci tyče byl zmiňovaný reproduktor přimontován.

Tisková mluvčí rakovnické policie Lenka Černá řekla: „Zloděj krádeží způsobil škodu za deset tisíc.“
Poberta si ale zřejmě moc na reproduktor nezahraje. Ten totiž nešel ze stojanu odšroubovat, proto dotyčný použil hrubé násilí vytrhl jeho firemní kotvení a částečně rozlámal i bednu reproduktoru.

Pracovníci Kulturního centra v Rakovníku objednali už reproduktor nový. Takže by mělo být už brzy vše v pořádku.
Situaci ale zloděj zkomplikoval také svým vandalizmem.
Ředitel Kulturního centra Jiří Karel celou věc vysvětlil: „Namontovat reproduktor bohužel nepůjde jen tak. Musíme především postavit nový sloup, který zloděj poničil.

Dále, aby se situace neopakovala, rozhodli jsme se, že všechny reproduktory, co ozvučují plátno budeme po každém promítání uklízet.“
Proto se musí célé uchycení beden předělat, aby šly vždy rychle nainstalovat a zase sundat. Obsluha kina nemůže trávit dlouhé hodiny sundaváním reproduktorů.

Před nenechavci chrání promítací kabinu a celý prostor kina kamerový systém. Bohužel, ani ten nedokáže vždy všechno uchránit.

Promítání
Na to jestli je kvůli reproduktoru promítání v letním kině ohroženo ředitel Karel odpověděl:
„V nejbližší době naštěstí nebudeme promítat film v digitální podobě. Filmy, které se promítají na starých promítačkách naštěstí tenhle reproduktor nepotřebují.

S digitálním filmem, bude to Avatar, počítáme až v příštím týdnu a to už by měl být nový reproduktor namístě.“