Festivalový štáb pod vedením Víta Grigartzika rozhodl jeho další ročník přenést ze zkušebního místa na hradě Kokořín na královský hrad Křivoklát.

Od 21. do 24. srpna se v prostorách hradu budete moci vnořit do detektivních a psychologických příběhů, jež mají nenapodobitelnou atmosféru.
Kastelán hradu Luděk Frencl upozornil: „Jaké filmy se budou na hradě promítat, vyhlásí pořadatelé na přelomu června a července. Některé se ale budou tajit do poslední chvíle. Mohou se objevit i snímky, které nebyly dvacet let na plátnech kin. Sledujte tiskové zprávy nebo festivalové stránky."

Festival vnímá Luděk Frencl jako v republice naprosto jedinečnou záležitost. „Je to žánr patřící k vrcholům uměleckého černobílého filmu. Festival beru jako bezvadný počin, který by měl ukázat kvalitativní stránku ztvárnění černobílých filmů," zdůraznil kastelán. Bude se promítat ve třech promítacích sálech. „Večerní projekce budou na horním nádvoří a bude ještě noční projekce od půlnoci," popsal Luděk Frencl. Možnost sledování filmů bude tedy od deseti hodin od rána až do pozdních nočních hodin.

Z hradu Křivoklátu přišla 
i další zajímavá informace. „Na podzim by tady měla Česká televize natáčet dvoudílný historický film vznikající k šestistému výročí upálení Jana Husa. Režie se ujal Jiří Svoboda a za kamerou bude Vladimír Smutný," řekl Frencl. Do hlavní role byl obsazen herec Matěj Hádek. Scénář napsala spisovatelka Eva Kantůrková.