Bucek
K nejhorším místům patří křižovatka u Bucku na karlovarce. Směrem na Nové Strašecí je nad křižovatkou levotočivá zatáčka.

Zde se stalo od roku 2007 do roku loňského 47 dopravních nehod. Pět osob nehodu zaplatilo životem. Dvě vyvázly s těžkým zraněním a 35 osob se zranilo lehce.

Dopravní policisté na vysoká čísla reagovali snížením rychlosti. Dopravní značka v daném úseku povoluje nejvyšší rychlost sedmdesát kilometrů v hodině v obou směrech. Další značka upozorňuje na místo častých dopravních nehod. Zatáčka je zvýrazněna směrovými šipkami.

Dopravní inženýr z Dopravního inspektorátu v Rakovníku Tomáš Jirásek ke křižovatce u Bucku řekl: „Tady se více již udělat nedá. Z dopravního hlediska je místo označeno dobře. Pokud tudy řidič pojede sedmdesátikilometrovou rychlostí, neměl by tu mít problém." Přesto tady řidiči loni bourali pětkrát. Roční období tady nehraje roli, pouze horší počasí a mokrá vozovka.

Jesenice
Dalším ošemetným místem je dvojitá zatáčka rovněž na silnici první třídy při výjezdu z lesa ve směru od Jesenice na karlovarku. Zde sice nejsou nehody tak časté, ale pokaždé se zraněním osob.

Od roku 2007 se tu stalo 17 nehod. Při deseti se účastníci zranili. Těžce se zranily 4 osoby, 2 zemřely, 14 se lehce zranilo. Na nebezpečné místo řidiče upozorňuje doporučená rychlost. Ještě vloni místo zvýrazňovaly jednotlivé šipky.

„Protože zde byla vloni jedna osoba usmrcena, dali jsme podnět ke zvýraznění a sjednocení zatáčky jednou směrovou šipkou, která zatáčku kopíruje. Přibyla tam rovněž značka Úsek častých dopravních nehod. Doufáme, že to situaci zlepší," vysvětloval Jirásek.

Ruda
Úsek u rybníka Horní Kracle na silnici z Rudy na Rakovník rovněž dělá řidičům nemalé starosti.
Od roku 2007 se tu stalo 24 nehod, se zraněním 10, jedna osoba zemřela, jedna se těžce zranila, 14 osob se zranilo lehce. Do smutné statistiky přibyla další smrtelná nehoda letos v lednu, při které zahynul devatenáctiletý mladík.

Před nebezpečným úsekem řidiče varuje značka Úsek častých dopravních nehod. Je zde doporučená rychlost padesát kilometrů v hodině. Zatáčku zvýrazňuje směrová šipka. Po obou dvou stranách stojí nová svodidla. Zatáčku kopírují rovněž po obou stranách modré směrové sloupky (patníky), které také upozorňují na nebezpečné místo. Nebezpečnou dvojitou zatáčku ještě zhoršuje promrzání vozovky u rybníka.

„Počet dopravních nehod na Rakovnicku dlouhodobě sledujeme. Pokud zjistíme, že některé další místo je rizikové, stoupne tu nehodová statistika, dáváme podnět v případě silnic druhé a třetí třídy obci s rozšířenou působností, to znamená Dopravnímu inspektorátu v Rakovníku. U silnic první třídy se obracíme na krajský úřad," vysvětloval Tomáš Jirásek.

Příslušný orgán dá většinou policistům za pravdu a dopravní značení stanoví. Jaká konkrétní značka na místo přijde, rovnou navrhují dopravní policisté.

Podle pokynů policejního prezidia nyní dopravní policisté po každé smrtelné nehodě kontrolují místdopravní nehody, správnost dopravního značení a podobně.

Statistika od roku 2007

Bucek:
Počet nehod 47
Lehká zranění 35
Těžká zranění 2
Usmrceno 5

Jesenice:
Počet nehod 17
Lehká zranění 14
Těžká zranění 4
Usmrceno 2

Ruda:
Počet nehod 24
Lehké zranění 14
Těžké zranění 1
Usmrceno 1