Kdy jste se stal poprvé součástí filmového hemžení?

Jako malý kluk. V Rakovníku se točily záběry do televizní detektivky Nikdo neměl diabetes. Naše rodina se zná s režisérem Ivanem Pokorným. Na natáčení mě tehdy doprovodila babička. Tehdy se mi to zalíbilo a já si řekl, že země bude velký herec (smích).

Jak to vlastně funguje, když se chceš dostat do komparsu?
Já spolupracuji s jednou pražskou agenturou. Na internetu vyplníte žádost a pošlete ji agentuře spolu se svojí fotkou a čekáte. Práci dostanete ve chvíli, kdy si agenturu najme nějaký filmový štáb, který potřebuje podobné typy jako jste vy. Pak vás agentura osloví. Přijde vám esemeska s termíny a místy natáčení, jakou roli dostanete a za kolik to bude. Musím říci, že poslední roky jsem byl takto osloven mnohem častěji.

Byl jsi vždy spokojen?
To ano. I finančně. Odměna, kterou jsem si u filmu vydělal, není vysoká, ale o to větší jsou zážitky, které mám.

Takže jakou, zatím poslední práci, jsi v poslední době před kamerou dostal?
Spolu s jedním kamarádem jsme se zúčastnili loni zhruba v tuto dobu natáčení německého filmu, který představuje život slavné historické postavy, mučednice Johanky z Arcu. Dostali jsme se na několik českých hradů, mimo jiné i na Křivoklát.

Popište jeden takový natáčecí den.
Přijeli jsme do Prahy a autobusem, který má pronajatý štáb jsme se dostali přímo na místo vybrané filmové lokality. Tam jsme dostali snídani a pak i kostým. Nás navlékli do rytířského brnění a dali nám zbraň.
No, pak běháte po „place" z místa na místa. Prostě tam, kde vás zrovna jako křoví režisér potřebuje. Od deseti hodin od rána do šesti, sedmi hodin večer.

A zatím tvoje poslední zkušenost s filmaři byla jaká?
Bylo to minulý týden. To už jsem dostal menší hranou roli v jednom z dílů právě vznikající další řady Kriminálky Anděl pod vedením režiséra Jiřího Chlumského. Hraji tam dubla jedné ze záporných postav. Navlékly mě do černého kostýmu a není mi vidět do obličeje, ale už zabírala kamera jen mě a měl jsem hereckou epizodu (smích), kdy lezu po žebříku do holubníku. Víc z té role neprozradím, abych náhodou neřekl něco, čím bych předčasně prozradil děj té detektivky. Věřím ale, že když to nevzdám a věnuji komparsu i dál nějaký ten čas, tak se postupně dostanu třeba i k nějaké té menší vedlejší roli.

Láká tě tedy herectví?
To zase ne. Jak jsem říkal na začátku. Kdysi dávno ano. Ještě když jsem byl malý kluk. Ale teď už ne. Čím více tohle řemeslo poznávám, tím více si myslím, že mnohem zajímavější je film spoluvytvářet tak, jak to dělá produkce.
A vůbec práce celého štábu je moc zajímavá.
Je to moře lidí. Masa, která společně dobře funguje. Vážím si práce všech těch asistentů, kteří vše zorganizují před příchodem režiséra tak, aby on už mohl jen realizovat své představy a o nic jiného se nemusel starat.