Krajští zastupitelé jasnou většinou prodali rakovnickou nemocnici s poliklinikou plzeňské firmě Privamed Healthia. ČSSD na protest hlasování opustila.

Nyní již schází jen souhlas valné hromady akciové společnosti Nemocnice Příbram, pod níž dnes rakovnická nemocnice spadá. Členy valné hromady jsou krajští radní, takže se nedá předpokládat, že by došlo ještě k nějakému nečekanému zvratu. Podle informací z kraje by k definitivnímu převodu nemocnice mělo dojít ještě do prázdnin.

„Jsem přesvědčen, že se toto rozhodnutí pozitivně promítne do kvality péče o pacienty ve Středočeském kraji. Noví vlastníci budou mít bytostný zájem na tom, aby se pacienti setkávali vždy s přívětivými a po odborné stránce výborně připravenými lékaři a zdravotními sestrami. Budoucí majitelé jistě také důsledně pohlídají dobré hospodaření nemocnic. V krátké době přinesou do zdravotnických zařízení důležité investice,“ okomentoval výsledek hejtman Petr Bendl. Proti prodeji se razantně stavěla ČSSD, její petice ani demonstrace ovšem výsledek hlasování nezměnily.

Nový vlastník
Privamed Healthia Plzeň zaplatí za nemocnici 61 milionů korun, navíc se firma zavázala, že během následujících dvou let do nemocnice nainvestuje dalších 30 milionů a po dobu pěti let zde zachová současnou zdravotní péči.